anketa Rozdělené Česko

Má Tereza sedět v Pákistánu, nebo v Česku? Lidé se ostře hádají

Tereza zadržená v Pákistánu - 2
Zdroj: Profimedia

Odsouzená pašeračka Tereza Hlůšková má ještě stále šanci, aby si svůj téměř devítiletý trest odpykala v českém vězení. Pomoci s vydáním do vlasti se totiž dvaadvacetileté dívce snaží čeští diplomaté. To se ale některým lidem nelíbí. Celý případ tak začal rozdělovat společnost.

Dvaadvacetiletá Češka byla v Pákistánu odsouzena na 8 let a 8 měsíců za to, že ze země pašovala devět kilo heroinu. Svůj trest by si proto měla odsedět v tamním vězení. Zástupci České republiky se nyní pokouší zařídit její převoz zpět do vlasti.

 

Na sociálních sítích se kvůli toho strhla obrovská diskuze. Někteří s vydáním do Česka souhlasí, podle druhých by si měla trest odsedět v Pákistánu.

 

"Věděla, co veze, a že jí můžou chytit. Tak se stalo a musí být potrestána dle zákonů té země. Její blbost. Já nevím, proč by měla jít sedět do Česka. Abychom jí platili pobyt ve vězení z našich daní?" napsala na facebooku Martina.

 

Anketa

Má Česko vyjednávat o převozu pašeračky Terezy do našeho vězení?

Hlasovalo 14967 lidí.

 

"Proč by měla sedět tady, když to provedla tam? Tady si ničeho nevážila a lidé, co poctivě pracují, by měli platit její flákání v base?," ptá se Ivana. "Ať shnije ve vězení," dodává drsný názor další účastník diskuze.

 

Mnoho diskutujících je ale jiného názoru. Podle většiny z nich udělala sice špatnou věc, takový trest si však nezaslouží. "Je mladá a blbá, vidina peněz jí zatemnila mozek. Ale proč jí vy mravokárci přejete jen to nejhorší?" reaguje naopak paní Božena.

 

 

"Chybami se člověk učí. Já věřím, že až se vrátí, už to nikdy neudělá. Je mladá a chce taky žít. Je mě jí líto," myslí si paní Zdeňka.

 

Neshody i mezi politiky

Celá situace rozdělila i české politiky. Podle prezidenta Miloše Zemana se Terezu zpět do vlasti vydat nepodaří. Čin, za který byla odsouzena, je totiž podle něj příliš závažný. Zeman to řekl portálu Parlamentní listy.

 

Naopak bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda to vidí jinak. Podle něj Tereza naději na návrat do Česka má. Je ošem jisté, že si bude muset část trestu odpykat v Pákistánu, řekl pro iDnes.cz.

 

 

Ostře reagoval i další bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP09). "Jedna z nesčetných českých holek, kterým namluvili, že kurv*ním budou bez práce bohaté. Netuší, že tím se dostanou do víru, který je vždy stáhne ke dnu. Ale i ohromující pitomost není zlá vůle a stačilo by, aby si to odseděla doma," dodal portálu exministr.

 

Velký zájem lidí o celý případ Terezy Hlůškové potvrzuje i fakt, že se její příběh dostal už v minulém roce mezi nejhledanější věci na českém internetu.

 

Aktuální situace v případu Terezy Hlůškové v reportáži Televizních novin:

pan TN.cz