Tisková zpráva
Toto je tisková zpráva. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Bezpreparační fazety vylepší vzhled zubů a dokonce bez obrušování

Mediestetik
Zdroj: mediest.cz
Téma:

Pokud ale vy nejste šťastni s mezerou mezi zuby nebo jakýmkoliv nedostatkem jejich povrchu, nebojte se vyzkoušet speciální moderní fazety. Pro jejich nasazení dokonce není potřeba zuby vůbec obrušovat.

Chcete-li například vyřešit příliš velkou mezeru mezi zuby, mohou vám pomoci i moderní rovnátka, kterých je několik druhů. Existují rovnátka snímací, mnohem oblíbenější jsou rovnátka fixní. „Fixní rovnátka mohou být kovová, keramická, plastová, safírová nebo tzv. neviditelná,“ uvedl ortodontista MDDr. Martin Šrubař z kliniky Mediestetik.

Komplexní ortodontické vyšetření

Součástí vstupního vyšetření na ortodoncii je mimo jiné vyšetření zubů, dásní, skusu, čelistního kloubu, hodnocení estetiky chrupu, pořízení fotodokumentace, provedení rentgenové diagnostiky nebo zhotovení otisků zubů na studijní modely. Na další návštěvě vám ortodontista vysvětlí plán léčby.

Bezpreparační fazety pro 100+1 použití

Pokud se vám nechce jít do rovnátek, je možné, že vám odborník doporučí bezpreparační fazety. Ty totiž dokáží takovýto problém opravit a navíc to nebude trvat tak dlouho. Co to vlastně bezpreparační fazety jsou? „Jde o speciální keramické plátky, které jsou na rozdíl od klasických fazet velmi tenké, ale přesto velmi silné,“ vysvětlila stomatoložka MUDr. Michaela Bednářová z kliniky Mediestetik. Tyto fazety se vyrábějí v laboratoři.


Bezpreparační fazety jsou tak rovněž ideálním řešením pro ty, co trápí mezera mezi předními zuby. A nejen tam.
„Pacienti je vyhledávají například v případech, kdy je trápí struktura povrchu zubů, praskliny či drobné nerovnosti a nechtějí náročnější obrušování, nebo pro nápravu nežádoucího zabarvení zubů. Zuby ošetřené bezpreparačními fazetami by měly být zdravé, bez parodontózy a jiných silných poškození. Pokud tomu tak není, stomatolog vybere jinou možnost náhrady a úpravy zubů,“ uvedla dále MUDr. Bednářová.

Velkou výhodou těchto fazet také je, že při jejich nanášení nedochází k broušení zubů a není třeba jakkoliv do zubní struktury zasahovat. Bezpreparační fazety se lepí na povrch zubu, takže pokud se rozhodnete po čase pokračovat v zubní péči jiným způsobem, tyto nové fazety dokáže stomatolog snadno odejmout a pokračovat v nastavené terapii.

Barva bezpreparačních faset je vybírána k odstínu ostatních zubů nebo ji lze lehce upravit. Pro delší životnost fazet je také velmi důležitá péče o ústní hygienu. Pacienti, kteří plánují bělení zubů, by měli tuto proceduru zkonzultovat se svým stomatologem. „Je třeba mít na paměti, že po bělení se barva těchto fazet nemění a proto je lépe absolvovat nejprve proces bělení a poté terapii bezpreparačními fazetami,“ dodala MUDr. Bednářová z Mediestetiku.

 

Související témata:
Komerční článek