Výbuch v Lenoře

Bytovku někdo odpálil úmyslně, mají důkazy! Pro oběti zřídili sbírku

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 20:49
4.10. 2019 10:45
Téma:

Bytový dům v Lenoře na Prachaticku byl zničen úmyslně. Potvrdila to policie, která už případ vyšetřuje jako obecné ohrožení. Podle informací TV Nova našli hasiči tři propanbutanové lahve rozmístěné po budově. Výbuch má nejspíš na svědomí muž, který při něm zemřel.

U zdemolovaného domu v Lenoře stále pracují hasiči, kteří vyšetřují přesnou příčinu exploze a odstraňují trosky. Na místo dorazil také statik, který prohlédl okolní budovy a rozhodl o tom, že se nemusí zbourat. Kdy se budou lidé moci do svých domovů vrátit, zatím není jasné.

 

V obci se také schází krizový štáb, který se bude obyvatelů ptát, jak jim může pomoci. Pro ty, které neštěstí postihlo nejvíce, úřad zřídil sbírku. Finanční příspěvky můžete zasílat na transparentní účet s číslem 66888866/0300. Variabilní symbol je 577.

 

 

 

Policisté už ve čtvrtek večer oznámili, že nešlo o nehodu, ale budovu někdo úmyslně odpálil. Viníkem je s největší pravděpodobností muž, který při výbuchu zemřel. Vyšetřovatelé ale stále nedokázali oběť identifikovat, čeká se na výsledky testů DNA.

 

 

 

Podle informací TV Nova měl muž, v jehož bytě k explozi došlo, dlouhodobé nespory s ostatními obyvateli domu. V minulosti jim údajně vyhrožoval a už dříve měl v budově založit požár. Někteří ze sousedů prý chystají trestní oznámení na úřady, které nezasáhly.

 

Muž měl zřejmě celý čin dobře promyšlený. Hasiči totiž podle informací TV Nova v budově našli tři desetikilové propanbutanové lahve, rozmístěné v jednotlivých patrech. Muž měl také po domě vylít kanystr benzínu. Při výbuchu jeden člověk zemřel, devět se zranilo - z toho dva těžce.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz