VELKÁ ZTRÁTA

Kapelník legendárních Kučerovců podlehl covidu, hráli od roku 1946

Jan Hromas
Zdroj: Kapela Kučerovci
Jan Hromas
Brabec Martina
Martina Brabec
17.1. 2021 13:51
Téma:

Český hudební svět zasáhla další ztráta. V sobotu odpoledne zemřel ve věku 71 let Jan Hromas, kapelník skupiny Kučerovci. Hromas ležel v nemocnici, byl nakažený nemocí covid-19.

Do hudebního nebe odešel v sobotu odpoledne zpěvák a kytarista Jan Hromas. Bylo mu 71 let, poslední dva měsíce života strávil v nemocnici.

 

"V sobotu ve 14 hodin podlehl covidu," řekla TN.cz dlouholetá zpěvačka kapely Kučerovci Milena Soukupová. Informaci potvrdila i kapelníkova manželka Hana.

 

Zpěvák měl také cukrovku, nicméně všichni do poslední chvíle věřili, že boj vyhraje. 

 

 

Kapela Kučerovci se původně jmenovala Philippines Hawaiians a později se přejmenovala na Skupinu Václava Kučery. Byla to česká folková a folklórní hudební skupina, která se zaměřovala na exotické písně z oblasti Latinské Ameriky.

 

Skupina byla založena v roce 1946. U jejího vzniku byli manželé Václav a Marta Kučerovi. V 50. a 60. letech byla skupina velice populární. Mezi největší hity skupiny patří písně Cucurrucucu, La Paloma, Tú Solo Tú, Rege Rege a Ave María.

 

 

Kapela se rozpadla v roce 2016. Zpěvák a kytarista Honza Hromas v posledních letech žil na chalupě, kde také provozoval hospodu.

Související témata:
TN.cz