Vyjádření policie

Cizinec měl ubodat své krajany, čelí obvinění z dvojnásobné vraždy

Petr Brzek
Petr Brzek, Kristýna Vondřichová
8.1. 2020 14:16
Téma:

Z dvojnásobné vraždy obvinili kriminalisté cizince, který měl v listopadu v Opatovicích nad Labem na Pardubicku zabít své krajany. Muž byl později policií dopaden na polsko-ukrajinské hranici. Na středeční tiskové konferenci se policisté také vyjádřili k zadržení 18letého mladíka, který surově napadl dva lidi ve Vysokém Mýtě.

V Opatovicích podle policie vraždil velmi inteligentní vysokoškolsky vzdělaný cizinec, který na Ukrajině údajně pracoval v jaderné elektrárně. Má jít o inženýra, který se měl věnovat zabezpečovacím systémům. Policii tvrdil, že krajané, jeho oběti, ho dlouhodobě napadali.

 

Spory prý vygradovaly 17. listopadu v devět hodin večer. Obviněný muž tvrdil, že byl zatlačený do kouta a proti mužům použil nůž. Třiačtyřicetiletému krajanovi údajně uštědřil 19 ran, 53letému šest. Poté muž odcestoval autobusem na Ukrajinu a měl mít namířeno do Kyjeva.

 

 

Čeští kriminalisté ale mezitím dali "echo" svým zahraničním kolegům a ti ho zadrželi na polsko-ukrajinské hranici. Byl velmi překvapený, zadržení se nebránil a velmi brzy se kriminalistům i přiznal.

 

Podle policie muž vraždil na nelegální ubytovně. Sám přitom v České republice pracoval na základě povolení jako stavební dělník. Polští policisté českým kolegům muže předali 20. listopadu na hraničním přechodu u Ostravy a v současné době je ve vazbě. Hrozí mu výjimečný trest.

 

 

Kriminalisté se na tiskové konferenci vrátili i k případu mrtvého 64letého muže a jeho těžce zraněné přítelkyně ve Vysokém Mýtě. Obviněným útočníkem je teprve 18letý mladík, který měl 20. prosince pod vlivem alkoholu procházet parkem a náhodně dvojici potkat.

 

Strčil do ženy a ta upadla. Partner se jí zastal a mladík měl napadnout i jeho. Oba poté nechal bezvládně ležet. Muž zemřel na místě, jeho partnerka skončila s těžkým zraněním v nemocnici. Žena prý stále nemá vyhráno a nyní je v léčebně dlouhodobě nemocných.

TN.cz