Silvestr

Oznámila partnerovi rozchod, on měl tasit zbraň. Ve vazbě neskončil

Na příchod Nového roku nebude v dobrém vzpomínat jednatřicetiletá žena z Chebska. Po silvestrovské oslavě ji střelnou zbraní měl ohrožovat partner. Policie muže zadržela a soud v úterý rozhodl, že obviněný bude vyšetřovaný na svobodě.

Psychologové potvrzují, že právě vánoční čas a příchod nového roku mnozí emočně nezvládají. A to se přesně stalo na Chebsku. Po silvestrovské oslavě se podle policie začali v bytě hádat dlouholetí partneři. Neshody se u nich měly v poslední době kupit. Žena svému příteli navíc oznámila, že se s ním rozchází.

"Muž na to zareagoval tak, že měl ze své tašky vytáhnout střelnou zbraň, kterou ženě začal vyhrožovat," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Pistoli měl prý chvílemi držet u její hlavy. Dokonce vystřelil do zdi. Žena poté z bytu odešla. Partner ji měl později kontaktovat prostřednictvím sociální sítě. Nutit ji měl k tomu, aby mu vydala peníze, které prý ukradla při odchodu z bytu. Žena případ oznámila policii.

Související obsah


Kriminalisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. Po výslechu ho obvinili z vydírání. Jak se ukázalo, muž měl dvě zbraně legálně. Už v minulosti se přitom měl podle informací televize Nova dostat do křížku se zákonem. Zejména kvůli potyčkám.


V případě prokázání viny obviněnému hrozí až osm let vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz