Letní strava

Co jíst v horku? Potraviny, které vás zaručeně zchladí

Potraviny, které ochladí
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

Vysoké letní teploty představují velkou zátěž pro náš organismus. Kvůli horku jsme vyčerpaní, nesoustředění, špatně spíme a nemáme chuť k jídlu. Zároveň nám hrozí dehydratace. Existují však potraviny, díky kterým se těmto nepříjemným potížím můžeme vyhnout.

Ovoce s jogurtem ke snídani – ovoce v kombinaci s mléčným výrobkem je ideální volba pro letní snídani. Ovoce nám pomůže doplnit tekutinu, kterou ztrácíme pocením a jogurt dodá tělu laktobacily. Samozřejmě sáhněte po tom bez cukru a umělých sladidel. Z ovoce jsou vhodné například banány. Nejvíce nás zchladí meloun, který obsahuje podle portálu vyzivavnemoci.cz 90% vody.

 

Pokud v horkách běžně omdléváte, noste u sebe broskve. Jsou bohaté na vitamín A, B2 a draslík a působí proti mdlobám. Chlazený nápoj z manga je to nejlepší, co můžete v parných letních dnech pít. Obsahuje vitaminy a minerální látky, které vás nejenom zchladí, ale ochrání vás před únavou z horka. Velmi osvěžující je také angrešt. Jeho konzumací zároveň bojujete proti vráskám a stárnutí kůže, které způsobuje nadměrné opalování. Co se týče citrusových plodů, raději sáhněte po grepu, než pomeranči. Ochladí nás také borůvky nebo jablka.

 

 

Králičí nebo krůtí maso – podle internetového portálu vitalita.cz se tyto potraviny řadí k těm se zchlazujícími účinky. Musí být však vhodně zpracované. Králík na smetaně nebo krůtí řízečky se do toho rozhodně neřadí.

 

Zelenina – vhodná je zelenina s vysokým obsahem vody. Perfektní je například okurka, která má maximum vody a minimum kalorií. Dokonale zchlazuje tělo a je protizánětlivá. Výborné jsou okurkové nápoje s mátou. V parných dnech nám pomůžou také rajčata, hlávkový salát nebo ředkvičky.
Máta – chuť této bylinky výborně osvěžuje a zchlazuje celý organismus. Nejlépe funguje v kombinaci s vodou, citronem a třtinovým cukrem.

 

GALERIE: ochlazující potraviny

1
/
6
Zdroj: Thinkstockphotos
Banán ; Zdroj draslíku, ideální jsou vydatné a hutné. Nevhodné jsou zelené i velmi přezrálé

 

Mezi potraviny se zchlazujícími účinky řadíme dále vařené brambory, těstovinový salát, tofu, žampiony, mořské plody, kardamom, sůl, tzatziki, studené polévky, zelený čaj, z alkoholických nápojů pak pivo, šampaňské nebo vinný střik. Naopak vyhnout bychom se měli masovým vývarům, smaženým a tučným jídlům, červenému masu, pohance, zázvoru, skořici nebo pepři.

 

Přesto, že grilování patří k oblíbeným letním aktivitám, ve vysokých teplotách se nedoporučuje. Veškeré grilované maso vysoce zahřívá náš organismus. Stejné dopady má také úhoř, humr, treska, langusta nebo tuňák.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
nvi TN.cz