ŠÍŘENÍ NÁKAZY

Covid-19 se potvrdil u druhého dítěte z pražské školky! Celá se uzavře

Eva Pavelková
Eva Pavelková
18.5. 2020 10:42
Téma:

Další dítě z mateřské školy v pražském Suchdole má pozitivní test na koronavirus. Hygienici nařídili uzavření celé školky do 29. května. Děti, které přišly do tříd v pondělí ráno, si museli rodiče vyzvednout.

"Hygienická stanice mě informovala, že další z dětí bylo testováno pozitivně na Covid-19," oznámil v pondělí ředitel školky Stanislav Zelený. Hygienici by teď měli vyzvat jednotlivé rodiny a také zaměstnance mateřské školy, aby se nechali testovat.

 

Z rozhodnutí hygieniků se navíc musí minimálně do 29. května uzavřít celá mateřinka. Ředitel už prý o všem zpravil rodiče prostřednictvím e-mailu a informačního systému. Děti, které přišly do školky v pondělí ráno, si musela rodina vyzvednout a vzít zpět domů.

 

Ještě v neděli přitom Zelený na webových stránkách školky informoval o dobré zprávě, pět testovaných dětí koronavirus nemělo. Teď se ukázalo, že nemocí Covid-19 trpí už druhé dítě. U prvního se nákaza prokázala v pátek a celá třída musela do karantény.

 

 

Dítě bylo ve školce od pondělí do středy, nemělo příznaky Covidu-19 ani jiné nemoci. Rodiče dokonce předložili řediteli vyplněné čestné prohlášení. Ředitel ujistil, že byla dodržována všechna hygienická opatření, jako je častější mytí rukou, dezinfekce hrače, rozestupy mezi dětmi při jídle a další.

 

Zelený pro jistotu informoval rodiče všech dětí, aby se mohli rozhodnout, zda své dítě do školky dají, nebo ne. Ostatní děti se měly podle něj nechat testovat v neděli a pondělí, proto se mohou další případy prokázat ještě v úterý či ve středu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz