zahraničí

Covid-19 se stále šíří. Jaká je situace v turistických destinacích? PŘEHLED

Bára Divišová
Bára Divišová
20.7. 2021 21:00
Téma:

Koronavirus se stále šíří po celém světě a pandemie neustupuje. Podívejte se na přehled, jak to aktuálně vypadá v oblíbených turistických destinacích.

Chorvatsko


V destinaci, kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou, se situace stabilizovala. Za pondělí přibylo 18 nových případů nákazy.


Řecko


Oproti minulému týdnu se situace zlepšila i v Řecku. V pondělí tam přibylo 1834 případů, což je o 1000 méně než za minulé pondělí. Řecko ale v předchozích dvou týdnech v reakci na rostoucí čísla zavedlo přísnější pravidla pro provoz barů, restaurací a diskoték. Vnitřní prostory smí od pátku navštěvovat pouze očkovaní lidé.

 


Itálie


O poznání horší je situace v Itálii. Oproti minulému týdnu tam mají 2,5x více nových případů. Přibylo jich 2072.


Španělsko


Situace se nezlepšuje ani ve Španělsku. Za pondělí tam evidují přes 20 tisíc nakažených, tedy téměř dvojnásobek oproti pondělí v minulém týdnu. Země se řadí ke státům s vysokým rizikem nákazy.


Slovensko


Na Slovensku v pondělí přibylo 35 nových případů. Od začátku týdne platí v zemi přísnější podmínky pro vstup. Za plně naočkované považují Slováci ty, kteří mají 14 dní po druhé dávce vakcíny nebo 21 po jednodávkové vakcíně.

 

Lidé, kteří mají jenom jednu dávku, musí nastoupit do karantény, kterou ale mohou okamžitě ukončit negativním testem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz