NAPĚTÍ VE FRANCII

Další útok ve Francii! Šílenec na ulici ubodal dva lidi

Útok na kněze v Lyonu
Zdroj: Profimedia
Policie ve Francii má pohotovost
Brabec Martina
Martina Brabec
15.11. 2020 9:46
Téma:

Vlna útoků ve Francii nekončí. V sobotu zaútočil muž ve městě Cholet na západě Francie na několik lidí na ulici. Řádění nepřežili dva muži, jedna žena skončila ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie v sobotu večer zatkla 35letého muže, který je podezřelý ze zabití dvou osob. Policie uvedla, že útočnou zbraní byl řezný předmět.

 

Podle policie pachatel nejprve zaútočil na starší manželský pár, muž (83) útok nepřežil, jeho manželka (81) byla vážně zraněna. Následně pachatel zaútočil ještě na zhruba 50letého muže, kterého také zabil. O události informovala agentura AFP.

 


Zda byl motivem útoku terorismus zatím policie neoznámila. Ve Francii nyní platí nejvyšší stupeň varování před terorismem. Důvodem je řada útoků, které se v zemi v poslední době odehrály.

 


Jeden z nejkrutějších útoků se v zemi stal na konci října. Muž při incidentu v kostele v Nice zabil tři lidi, jedné ženě měl téměř uříznout hlavu.

 

 

Další incident se stal v Avignonu, kde ale pachatele přemohli. Jen o pár dní později další pachatel postřelil v Lyonu na jihu Francie pravoslavného kněze. Útok provedl ve chvíli, kdy duchovní kostel zamykal.

Související témata:
TN.cz