návrat z Číny

Daniel v karanténě vzpomíná na Wu-chan. Sklidil za to drsnou kritiku!

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 3. 2. 2020
Téma:

Student Daniel Pekárek se v neděli vrátil s dalšími Čechy z Číny zpět do České republiky. V karanténě si krátí čas na sociálních sítích. Na instagramu se rozepsal o životě ve Wu-chanu, které je epicentrem nákazy koronaviru.

"Wu-chan je pro mě jako druhý domov a mám tam spoustu přátel," popsal Daniel, který se v pondělí dozvěděl, že se v Číně koronavirem nenakazil. Život v Asii si velice chválí: "Moderní země, výborné jídlo, roztomilé slečny. Navíc tady vše funguje přes mobil – třeba platba kartou," popisuje mladík.

 

Dostat se na lepší univerzity v Číně prý není jednoduché. "Z toho důvodu studuje hodně Číňanů v zahraničí," napsal mladík. Daniel je vděčný, že ho jeho rodina ve studiu v Číně podpořila. "Moc jí za to děkuji," dodal.
 

I když ho prý Asie vždy lákala, na myšlenku života v Číně ho prý přivedla bývalá přítelkyně, díky které do ní poprvé vycestoval. "Dřív jsem si Čínu představoval jinak, jako komunistický tvrdý režim. Realita je ale úplně jiná," dodal Daniel s tím, že se místní lidé chovají k cizincům velice slušně.

 

 

"Nepotkal jsem moc lidí, kteří by chtěli z Číny utéct. Možná jen několik, které láká Evropa," dodal Daniel, podle kterého však v Asii mnoho lidí drží "luxusní jídlo". "Ani se nedivím. Jsem v Česku 24 hodin a už mi chybí," přiznal.


O svoje zkušenosti se dělí na instagramu. V karanténě, ve které se nyní nachází, má prý dostatek času odpovídat svým sledujícím na dotazy. Jeho chvála na Čínu vyvolala také negativní reakci, kterou obdržel mladíkův otec.

 

"Věřím, že je váš syn vzdělaný a inteligentní, ale asi mu chybí špetka vychování. Místo toho, aby byl vděčný a slušně poděkoval, že je zpět doma, ještě provokuje svým nevyzrálým chováním k občanům České republiky. Když je tady všechno tak k ničemu – jídlo, slečny, kultura, tak opravdu měl zůstat tam, kde byl," zlobí se žena. "ČR a daňoví poplatníci za jeho návrat zaplatili nemalé peníze," dodala.

 

Mladík na kritiku rychle zareagoval. V Číně má prý přítelkyni a je "normální, že zemi bere jako druhý domov". "Že se mi líbí ženy v Číně, neznamená, že jsou pro mě Češky k ničemu," napsal Daniel. To stejné podle něj platí i v jídle. "Je normální, že má každý rád něco jiného," vysvětlil s tím, že Česko nekritizoval.

 

Video z doby, kdy byl Daniel Pekárek uvězněný ve Wu-chanu:

TN.cz