Koronavirus v Napajedlech

Desítky lidí se nakazily po návštěvě obchodu. Hygienici prodejnu zavřeli

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 23. 4. 2020
Téma:

Hygienikům se přihlásilo už přes čtyřicet lidí, kteří nakupovali v jednom napajedelském obchodě. Covidem-19 tam onemocnělo několik prodavačů, hygiena proto prodejnu nedaleko centra města nechala uzavřít.

Před pár dny hygienici zveřejnili výzvu, na kterou okamžitě začali reagovat lidé. Hlásit se měli ti, kteří během dubna pocítili příznaky nemoci – nachlazení, teplotu, kašel a opakovaně nakupovali v tomto obchodě. Když onemocnělo několik prodavačů a testy u nich prokázaly koronavirus, hygiena prodejnu uzavřela.

 

"Někdy jste viděli, že tam byli lidi, kteří jsou evidentně nemocní. Potili se, pak si sundali roušku, vysmrkali se, strčili kapesník do kapsy a chytili se těch vozíků," popsala jedna z obyvatelek Napajedel.

 

Hygienici díky testům zjistili, že se nakazilo na dvacet obyvatel obce. Nákaza se odtud přenesla i do sousedních Otrokovic. Kraj dokonce kvůli velkému množství případů nákazy koronavirem v Napajedlech zvažuje testování všech klientů domova pro seniory.

 

 

Město bude počínaje čtvrtkem také ve velkém dezinfikovat společné prostory. "Je to z jednoho hnízda a tím, že se budou veřejné prostory bytových domů a obchodů nějakou dobu dobře dezinfikovat, to tak může přinést snížení počtu případů, které přineslo toto opatření v Uherském Brodě," řekl Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

 

Tam museli nakonec před třemi týdny zasáhnout i hasiči. Plošně vydezinfikovali asi desítku bytových domů a téměř třicet obchodů.

TN.cz