NAŠLI TĚLO

Děsivý zážitek Čechů v Chorvatsku. Na břehu našli mrtvolu

Baška Voda
Zdroj: Getty Images
Gustav Weiss
Gustav Weiss
Aktualizováno 16.8. 2019 15:26
Téma:

Dva Češi v Chorvatsku našli něco, co by nikdo na dovolené najít nechtěl. Při procházce na odlehlé pláže turistického letoviska Baška na ostrově Krk totiž objevili spolu s dalšími turisty mrtvého muže, kterého na kamenný břeh pravděpodobně vyplavilo moře.

 "Nic příjemného to není, když jdeš na procházku po skalách, kde chodí normálně rodiny s dětmi a najednou vidíš člověka, který tam jen tak leží mezi kamením," popisuje nepříjemný zážitek Honza. Ten se spolu se svou přítelkyní rozhodl, že si dovolenou v hojně navštěvovaném letovisku Baška na ostrově Krk zpříjemní procházkou na odlehlejší pláže.


Ta však přinesla nečekaný a pochopitelně děsivý zážitek. "Šli jsme se projít do skal mimo hlavní pláž a potom jsme si najednou dole v moři všimli člověka, který tam ležel ve vodě. Byla tam už skupinka asi třech lidí, kteří již zavolali policii."


 

Jan nechtěl jen tak přihlížet, a proto se rozhodl sejít po skalách k bezvládně ležícímu muži. "Přišel jsem blízko, ale pomoc už by byla marná. Vypadalo to, že už tam nějakou dobu leží, protože už byl celý rozmočený."

 


S přítelkyní tedy Honza počkal na policii. "Nejdřív přišel jeden člověk s vysílačkou, který se snažil člověka vytáhnout z vody. Poté přijel člun a při našem odchodu ho vytahovali ven." Muži prý bylo okolo třiceti pěti let, měl hnědé vlasy, na sobě bílou košili, plavky a pantofle.

TN.cz