low cost race zemřela při závodu

Detaily smrti Ivy (†24) v Rakousku! Rodina poslala soutěžícím vzkaz

Smrt u Krimelského vodopádu
Zdroj: Profimedia, Facebook
Iva H. (24) zemřela u Krimmelského vodopádu v Rakousku.
Téma:

Smrt Ivy H. (24), která zemřela po pádu do Krimmelského vodopádu během cestovatelského závodu LowCost Race, dalšími soutěžícími silně otřásla. Aby uctili její památku, ti účastníci, kteří se rozhodli pokračovat, se vzdali nároku na bodování. Navíc vznikají různá pietní místa. Sama parťačka mrtvé dívky podle organizátora akce skončila v péči odborníků.

Letošní ročník oblíbeného cestovatelského závodu LowCost Race, jehož cílem je ve vymezeném čase s omezenými finančními prostředky navštívit co nejvíce ze čtyřiceti míst umístěných různě po Evropě a plnit u toho úkoly, postihla tragédie. V sobotu večer zemřela v rakouském Krimmlu jedna z účastnic.

 

"Spadla při prohlídce tamního vodopádu dolů, utrpěla vážná zranění a následně utonula," vysvětlila bližší okolnosti incidentu mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová. Vše přitom nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu. Policie totiž podle ní cizí zavinění vyloučila. "Teď se bude s pojišťovnou řešit repatriace těla," dodala mluvčí.

 

 

Zdrcená je rodina i parťačka

Iva H. soutěžila za dvoučlenný tým Tofu paštikářky. Její parťačku tragická událost silně poznamenala. "Je teď na vlastní přání v péči odborníků," sdělil zakladatel závodu Miky Škoda. Ten už se osobně vydal za rodinou mrtvé dívky, aby jí vyjádřil svou soustrast a lítost nad celou situací. "Rodina Ivy si nesmírně váží projevené solidarity a soustrasti od účastníků. Přeje jim hladký průběh závodu, co nejlepší zážitky a vzkazuje, ať jedou opatrně," dodal Škoda.

 

GALERIE: Smrt u Krimelského vodopádu

1
/
5
Zdroj: facebook
Smrt u Krimelského vodopádu - 1

 

Smrt dívky ovlivnila závod

Zbytek organizátorského týmu se zaměřil na další týmy, kterým nabídl kromě jiného i to, že v případě zájmu mohou od soutěže odstoupit. "Na základě jejich zpětné vazby a toho, co si přejí, jsme se rozhodli závod nechat běžet na počest Ivy. Bylo spoustu týmů, které chtěly pokračovat v cestování a projet si původně plánovanou trasu, ale již nezávodit - nebudou plnit výzvy za účelem sbírání bodů, pouze pro sebepřekonání. Chtějí celou cestu věnovat památce Ivy," vysvětlil zakladatel LowCost Race.

 

 

Několik týmů se rozhodlo odstoupit, protože necítí, že by se hodilo plnit výzvy a sdílet zážitky. "Zatím nikdo z týmů neodstupuje kvůli tomu, že by cítili, že závod není bezpečný," dodal Škoda. Možnosti vzdát se závodění využily i dvě dívky známé jako Black Ginger, které doposud soutěži vévodily. Právě tento tým řídil v rámci plnění jedné z výzev pražské metro za plného provozu, a způsobil tak pořádný rozruch. Více informací a video najdete zde.

 

 

Co se bezpečnosti závodů týče, Miky Škoda si stojí za tím, že princip soutěžení je v pořádku. Lidé by podle něj ale měli vždy zvážit své možnosti a limity. "Je založen na sebepřekonání a účastníci si sami volí na základě vlastního uvážení a zodpovědnosti jeho průběh. Od nás získávají zpětnou vazbu v podobě hodnocení," zakončil.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?
Selfie, ze kterého dostaneš závrať: Týpek se fotí mezi nebem a zemí

lud TN.cz