Opatření kvůli koronaviru

Děti odloží roušky při výuce v dalších krajích, sdělil ministr Vojtěch

Dívka v roušce
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 12:44
13.6. 2021 12:21
Téma:

Ve třech krajích, které na tom byly z hlediska vývoje pandemie nejhůře, budou moci žáci i učitelé zřejmě brzy odložit při výuce ve třídách roušky a respirátory. V neděli o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zda žáci a učitelé odloží roušky či respirátory při výuce v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji, rozhodne vláda v pondělí. "Pravděpodobně k tomu dojde v pondělí, že už i v těchto krajích tuto povinnost ve třídách zrušíme, protože situace se tam zlepšuje,“ sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch poté, co nechal očkovat proti koronaviru.


Vakcinaci podstoupil v neděli ve velkokapacitním centru v Ústí nad Labem. Podívejte se, jak očkování probíhalo:


Od úterý neplatí povinnost nosit roušky a respirátory při vyučování v celé republice s výjimkou zmíněných tří krajů, tam opatření museli kvůli špatnému vývoji pandemie stále dodržovat. Ústa a nos si však vyučující s žáky musí pořád zakrývat o přestávkách a ve společných prostorách.

 

Pokud data za pondělí ukážou, že trend v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji stále klesá, nebudou žáci muset podle Vojtěcha od úterý nosit roušky.

 


Navíc se změnila také pravidla u zkoušek. "Zkoušky na školách a vysokých školách v celé České republice je možné konat bez roušek, a to za dodržení dvoumetrových rozestupů,“ řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO).

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz