COVID V CIZINĚ

Dovolená v ohrožení. V turistických destinacích přibývá případů

Bára Divišová
Bára Divišová
19.7. 2021 20:35
Téma:

Covidová pandemie ve světě neustupuje. Připravili jsme proto přehled, jak to momentálně vypadá v oblíbených turistických destinacích.

Covid-19 Čechům i nadále komplikuje cestování a dovolenou. Situace se totiž neustále mění. Od pondělí například platí změny v případě cestování do Bulharska. Lidé nově potřebují negativní test, potvrzení o prodělané nemoci nebo mít dokončené očkování.

 

Chorvatsko


V Chorvatsku během neděle přibylo téměř dvojnásobně více případů, než za neděli v minulém týdnu. Konkrétně jde o 107 nových případů. Pro vstup do Chorvatska nyní platí digitální certifikát. Výjimečně jiné potvrzení o testu, prodělání nemoci nebo očkování.

 

 

Řecko


V Řecku v neděli zaznamenali zhruba stejný přírůstek, jako minulý týden. Tedy přes 1 500 případů.

 

Itálie


Naopak v Itálii případy skokově rostou. Za neděli tam evidují 3 127 nových případů. To 2,5x více než minulý týden.

 

Slovensko


Na Slovensku za neděli přibyli čtyři nakažení. Slovensko ale i tak od pondělí zpřísňuje podmínky pro vstup na své území. Za plně naočkované na Slovensku považují ty, kteří mají 14 dní až 12 měsíců po aplikaci druhé dávky vakcíny, nebo 21 dní až 12 měsíců u jednodávkové vakcíny.

 

 

V případě těch, kteří mají započaté očkování a dávku dostali do 9. července platí, že sice nastoupí do povinné karantény, ale ihned ji mohou ukončit negativním testem. Slováci nepovažují za bezrizikové ty, kteří nemoc prodělali a pohlížejí na ně jako na neočkované.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mb TN.cz