Omezené cestování

Evropa se uzavírá před Británií! Státy ruší lety i další dopravní spojení

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 21. 12. 2020 12:54
20.12. 2020 22:22
Téma:

Evropa se kvůli nové mutaci koronaviru začíná uzavírat pro cestující z Británie, přerušení letů už oznámila řada zemí, ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že i Česko letecké spojení s Velkou Británií přeruší. Francie rozhodla o tom, že od půlnoci nebude přijímat žádné cestující ze Spojeného království, kvůli tomu se uzavírá i slavný Eurotunel.

Ve Velké Británii byl zaznamenán nový kmen koronaviru, který se pravděpodobně šíří rychleji. Evropské země proto začaly na situaci reagovat a ruší letecké spojení se Spojeným královstvím.

 

"Česká republika, podobně jako řada dalších evropských zemí, od pondělí zastaví lety z Velké Británie. Příslušné opatření bude vydáno během zítřejšího rána," informovalo Ministerstvo zdravotnictví ČR v neděli večer.

 

Mezi další země, které již oznámily přerušení letů, patří například Nizozemsko, Belgie, Německo či Irsko. Francie pozastavila veškeré cesty lidí z Británie na 48 hodin. Cesty v opačném směru zatím postiženy nebudou.

 

 

Opatření se dotklo i slavného Eurotunelu, který spojuje Francii a Velkou Británii. V souvislosti s vyhlášenými opatřeními se pro cestující a nákladní dopravu uzavřel terminál Folkestone od nedělních 22 hodin.

 

"Zákazníkům s rezervací po této době není doporučeno cestovat do terminálu, protože nebudou moci přejet do Francie," varuje společnost na sociálních sítích.

TN.cz