Finty podvodníků

Falešný herec okradl seniorku. Přišla téměř o 2 miliony korun

Zdrcená žena
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Sedmašedesátiletá žena z Brna naletěla podvodníkovi, se kterým se seznámila na internetu. Muž se vydával za populárního amerického herce. Důmyslným plánem ze seniorky vylákal téměř dva miliony korun. Když s ní posléze přestal komunikovat, žena pochopila, že byla okradena.

Plán, jak ze sedmašedesátileté ženy z Brna vylákat peníze, měl muž opravdu podrobný. Virtuální známý se při komunikaci na internetu představil jako populární americký herec. Důvěru své oběti si muž získával postupně. Když se u jejích dveří objevil poslíček s obrovskou kyticí, nenapadlo ji, že jde o počátek dobře promyšlené akce.

 

Posléze podvodník ženě sdělil, že se chystá podnikat v České republice a posílá kvůli tomu balík s třemi miliony dolarů. K nim údajně přiložil dva zlaté náhrdelníky a prsten. Pochopitelně pro ni. Posléze se ale objevil nečekaný problém, který je pro internetové podvodníky typický. Dle jeho slov zásilku zadržela ve Vídni tamní vláda. Seniorce tvrdil, že pro uvolnění falešné zásilky je třeba zaplatit."Žena tedy poslala na americký účet jeden milión a sedm set tisíc korun. Z účtu navíc zmizelo skoro čtyřicet tisíc korun, které spolykaly bankovní poplatky. Poté už přestal americký herec s českou seniorkou komunikovat," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Až poté oběť pochopila, že naletěla podfukáři a nahlásila to na policii. "Případ ještě není ukončený. Stále ho šetříme," dodal Malášek. 

 

 

han TN.cz