TAJNÁ SCHŮZKA

Majitel restaurace na Vyšehradě: Faltýnek musel splnit moje podmínky

Jaroslav Faltýnek
Zdroj: profimedia.cz
Brabec Martina
Martina Brabec
5.11. 2020 14:38
Téma:

Dva týdny poté, co byli tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek přichyceni v restauraci na Vyšehradě, se k situaci vyjádřil majitel restaurace. Faltýnek pro něj prý není běžný člověk, a proto mu nabídl pomoc.

Tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula a předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se spolu sešli pozdě večer ve středu 21. října v restauraci Rio's v Praze na Vyšehradě. Vyfotili je přitom fotografové deníku Blesk. Schůzka stála Romana Prymulu post ministra.

 

Prymulu na schůzku pozval Faltýnek, který uvedl, že se zná s majitelem restaurace Raimundem Špundou. To nyní potvrdil i sám Špunda ve vyjádření, které zveřejnila vyšehradská kapitula.


"Byl jsem požádán mým dlouholetým dobrým známým Jaroslavem Faltýnkem, zdali bych mu mohl poskytnout soukromý neveřejný prostor za účelem jednání s dalšími osobami. Protože pana Faltýnka nevnímám jako běžnou veřejnost, ale jako svého přítele, rád jsem jeho žádosti vyhověl a poskytl mu tuto přátelskou a bezúplatnou pomoc," uvedl Špunda. Ten je majitelem společnosti MIDI s.r.o., která restauraci provozuje.


Majitel restaurace ovšem tvrdí, že Faltýnka upozornil na jasná pravidla. "Upozornil jsem ho, že restaurace je uzavřena, a proto mu nebudu moci poskytnout pohostinský servis. Taktéž jsem ho upozornil, že je nezbytné schůzku ukončit do půlnoci a bylo by vhodné sedět od sebe na minimální vzdálenost doporučenou příslušnými orgány státní správy. Jednání proběhlo v prostorách soukromého salonku nad vlastní provozovnou restaurace,“ uvedl majitel.

 


Za způsobené komplikace se Špunda vyšehradské kapitule omluvil. Roman Prymula totiž tvrdil, že se schůzka neodehrála v restauraci, ale právě v kapitule.

TN.cz