Napadení v Havířově

Fanda zemřel po incidentu na hokeji! Padlo obvinění, mladíkovi hrozí 10 let

Lidé v Havířově vzpomínají na zemřelého hokejového fanouška - 1
Zdroj: TN.cz
Smrt hokejového fanouška v Havířově
Jan Pánik
Jan Pánik
8.11. 2019 13:44
Téma:

Policisté obvinili dvacetiletého muže, který měl podle nich před dvěma týdny na hokejovém zápase v Havířově napadnout fanouška. Jednačtyřicetiletý muž následně v nemocnici zemřel. Podle svědků se dostal do konfliktu se členem ochranky.

"Krajští kriminalisté v pátek obvinili dvacetiletého muže z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví," potvrdila TN.cz policejní mluvčí Soňa Štětínská. Za to mu hrozí 5 až 10 let za mřížemi. Mladík měl v sobotu 26. října fyzicky napadnout hokejového fanouška před zimním stadionem v Havířově.

 

"Muž měl následkem útoku upadnout na zem a způsobit si zranění, na jehož následky v následujících dnech zemřel," dodala Štětínská s tím, že krajští kriminalisté nadále pokračují ve vyšetřování. 

 

Lidé, kteří viděli záznam incidentu z bezpečnostních kamer, se shodují, že člen bezpečnostní agentury napadl fanouška zákeřně zezadu. 

 

 

Na událost následně zareagoval také samotný havířovský hokejový klub. "Po dobu vyšetřování jsme se rozhodli využívat během zápasů služeb jiné agentury zajišťující pořádek a bezpečnost na stadionu, minimálně do doby prošetření celé situace,“ vyjádřil se na klubovém webu AZ Residomo Havířov prezident Jaroslav Mrowiec.

 

O jakou agenturu se jedná, hokejový klub nekomentoval. Jednu z bezpečnostních agentur vlastní podle obchodního rejstříku přímo prezident havířovského hokejového klubu Mrowiec. Zda ale právě ta byla v osudnou sobotu na stadionu, není jasné.

TN.cz