ostrov phuket

Selfie na vyhlášeném místě? Tady za to hrozí i trest smrti!

Žena na fotce s letadlem na ostrově Phuket
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Turisté si oblíbili pláž u thajského letiště na ostrově Phuket, kde si dělají fotografie s letadlem, které právě vzlétá nebo přistává. To se ale nelíbí vedení letiště, podle kterého může fotografování způsobit i nehodu. Pokud by lidé letadla nějak ohrozili, může jim za to hrozit až smrt.

Policie na thajském letišti na ostrově Phuket má už po krk turistů, kteří se fotí s letadly na pláži sousedící s místním letištěm. Nejen, že chtějí pláž zavřít, ale také upozorňují na to, že pokud by někdo ohrozil letadlo, může dostat trest smrti.

 

Pracovníci letiště nevysvětlili, jaké nebezpečí může focení pilotům způsobit, ale podle deníku Dailymail, může mít stejný dopad, jako dron nebo laser.

 

Pokud se turisté rozhodnou nedodržovat plánované uzavření pláže, je za to stejný trest, jako za ohrožení letadla. "Chceme, aby koexistovaly jak příjmy z cestovního ruchu, tak i bezpečnost letectví," uvedl ředitel Mezinárodního letiště Phuket Wichit Kaewsaithiam.

 

 

Lidé však mohou dostat i mírnější tresty, a to například dvacet let vězení nebo pokutu ve výši 40 tisíc thajských bahtů (přes 28 tisíc korun).

 

Letiště však chce zajistit i bezpečnost lidí. "Chceme zabránit jakémukoli neznámému předmětu nebo materiálu, aby lidi nezranil, nebo také aby nedošlo k poškození jejich sluchu kvůli hluku motoru letadla," řekl úředník Monrudee Gettuphan.

reg TN.cz