Politika

Hamáček do Moskvy neletí. Musím zůstat na jednání vlády, uvedl ministr

TK vlády, Jan Hamáček
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 11:46
17.4. 2021 11:16
Téma:

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) do Moskvy nepoletí. V sobotu o tom informoval na twitteru s tím, že se tak domluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Hamáček měl v plánu odletět v pondělí do Moskvy vyjednat vakcínu Sputnik V pro Česko.

Ministr vnitra Jan Hamáček musel zrušit pondělní cestu do Moskvy, kde měl v plánu jednat o dodávkách vakcíny Sputnik V. Nesouhlasil s ní totiž premiér Andrej Babiš (ANO), který to už v pátek potvrdil televizi Nova.


Hamáček následně v sobotu ráno na svém Twitteru doplnil informaci tím, že nemůže chybět na jednání vlády. "K mé plánované cestě do Moskvy - včera jsme se s panem premiérem dohodli, že je nutná má účast na pondělním jednání vlády," napsal v sobotu vicepremiér.

 

 

 

Jan Hamáček, který momentálně kromě ministerstva vnitra šéfuje i resortu zahraničí, chtěl v ruské metropoli jednat o možných dodávkách stále neschválené vakcíny Sputnik V. Babiš považoval cestu za zbytečnou, protože Česko už obdrželo nabídku na 300 tisíc dávek ruské vakcíny.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

Ministr Jan Hamáček minulý týden zkolaboval. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz