Hrdina dne

Hrdina Bohumil. Ředitel firmy ve volnu pomáhá seniorům a postiženým

Téma:

Hrdinou dne je Bohumil Bílek z Plzně, který je zvyklý jako výkonný ředitel firmy rozhodovat, ale teď ve volném čase pomáhá těm, kteří to zrovna potřebují - například seniorům nebo tělesně postiženým.

Normálně šéfuje týmu lidí. Teď ale dostává jako dobrovolník úkoly od jiných. "Dostanu e-mailem, nebo SMSkou seznam lidí, adresy a co potřebují. A vyrazím do terénu," popisuje Bílek.

 

Novým klientům se vždy musí prokázat tričkem a speciální kartou. Pan Fialka ho ale dobře zná. Je vozíčkář a z bytu se těžko dostává, proto společně vymysleli originální způsob, jak si předat nákup.

 

Aby co nejvíce omezili osobní kontakt s klientem, nechávají si dobrovolníci zasílat nákupní seznam například textovou zprávou. Denně Bohumil stráví dobrovolnou prací i šest hodin. Záleží na potřebách jednotlivých lidí.

 

 

Sám se jako hrdina necítí. Prý tahle práce pomáhá i jemu. "Já mám pocit, že mi to pomáhá vnímat problémy ostatních lidí a nedívat se na všechno z nějakého nadhledu. Moje největší hrdinství, které cítím, je to, že jako chlap v podstatě absolvuju čtyři nákupy denně," zamýšlí se Bílek.

 

S dobrovolnickým centrem Totem v Plzni spolupracuje i spousta dalších dobrých duší. "Máme jich 169 proškolených a připravených pracovat v terénu," vypočítává ředitelka Vlastimila Faiferlíková.

 

Ti normálně pomáhají například v seniorských domovech a hospicích.

pez, Barbora Slavíková TN.cz