Skončilo na vrakovišti

Invalidovi s chorou dcerou ukradli auto. 'Bylo to jediné, co jsem měl!'

Do těžké životní situace se dostal invalidní důchodce z Kladna. Někdo mu ukradl auto, kterým vozil do nemocnice svou těžce nemocnou dceru. Zloděje už sice policie dopadla, ale ani to mu příliš nepomůže. Byl to narkoman, který jeho auto prodal za 500 korun.

Michal Chaloupka je v invalidním důchodu, bydlí na ubytovně v Kladně a jeho nejmladší dcera Ivanka trpí onemocněním, které způsobuje růst nádorů zasahujících nervovou soustavu.

 

Auto bylo pro pana Chaloupku a jeho dceru důležité, musí totiž často jezdit do motolské nemocnice v Praze. "Teď musíme jezdit MHD a malá to hůř snáší, autem jsme tam byli rychleji," popsal pan Chaloupka.

 

O svou Škodu Favorit, kterou měl šest let, se dobře staral a za pár let z ní chtěl udělat veterána. "Pro mě je ta hodnota nevyčíslitelná, protože já to auto měl rád," uvedl Chaloupka, který své auto nakonec našel na vrakovišti, rozřezané na několik kusů.

 

Zloděje sice policie už dopadla, škodu panu Chaloupkovi ale asi nikdo nezaplatí. Pachatel totiž auto údajně prodal skupině Romů za pouhých 500 korun, ti vůz kompletně rozebrali. "Pachatelem je 26letý muž, který již byl v minulosti trestán za majetkovou trestnou činnost a je to toxikoman," sdělil kriminalista Miroslav Linhart.

 

 

Zloděj, který je pro kladenské kriminalisty známou firmou, ukradl pojízdné auto až napočtvrté. Poprvé měl odcizit jiného Favorita, jenže když s ním chtěl vyjet za město, došel mu benzín, a tak ho odstavil. A vyhlédl si jiné - to mělo pro změnu vybitou baterii, a tak svůj pokus vzdal.

 

O měsíc později se vrátil krást znovu. Ale opět narazil na stejné auto s poloprázdnou nádrží. Nakonec dojel před obydlí pana Chaloupky, kde objevil jeho vůz. "Byl obviněn z trestného činu krádeže a hrozí mu trest odnětí svobody od tří měsíců až na tři roky," uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

 

"Tomu zloději bych vzkázal, že je to ubožák a že to byl jediný majetek, co jsem měl," rozčílil se pan Chaloupka, který už začal šetřit na nový vůz. Prý se ale už ozvala skupinka lidí, kteří mu chtějí pomoc.

Jan Mareš/epa TN.cz