PORUŠENÍ OPATŘENÍ

Je to moje chyba. Faltýnek se omluvil za návštěvu restaurace bez roušky

Roman Dolejský
Roman Dolejský
23.10. 2020 9:52
Téma:

Poslanec a místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek se v pátek omluvil za návštěvu restaurace bez roušky. Tam se setkal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO).

"Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali, znovu opakuji v zavřené hospodě, je to moje chyba, já jsem ho prostě ten den nedohnal. Byla to chyba, máte pravdu, omlouvám se," řekl Faltýnek při pátečním jednání Sněmovny.

 

Ministr Prymula a místopředseda ANO se setkali v restauraci Rio´s na pražském Vyšehradě krátce před půlnocí ze středy na čtvrtek.

 

"Já jsem poprosil pana ministra Prymulu, až bude mít chvilku čas, abychom se potkali, aby mne informoval jako předsedu klubu o aktuální situaci a současně vysvětlil tu otázku zahraniční mise lékařů z Ameriky, protože to bude muset schvalovat Poslanecká sněmovna. Potkali jsme se ve středu večer v uzavřené restauraci v salonku, kde jsme tyto věci prodiskutovali u kafe, to je všechno," vysvětloval Faltýnek.

 

 

Na oba politiky se zaměří pražský magistrát. "Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio's. I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně," uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

 

 

Podle předsedy koaliční ČSSD Jana Hamáčka mají Prymula s Faltýnkem co vysvětlovat. "Ministr Prymula bohužel přišel tímto o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií. Jakkoliv je to složité, neboť je nezpochybnitelným odborníkem a hlavním autorem strategie proti Covidu, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR," vyzval Prymulu k rezignaci Hamáček. K rezignaci ministra zdravotnictví vyzývá i opozice, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

 

TN.cz