děčínské nádraží

Na sloupu stál 7 hodin! Schovával jsem se před policií, tvrdí muž

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 20:10
30.7. 2019 9:02
Téma:

Několik hodin byl omezený provoz na děčínském železničním nádraží. K jednomu stožáru se tam přivázal muž. Prohlašoval o sobě, že je akční hrdina. Na sloupu se prý chtěl ukrýt před policií.

Přerušení provozu elektrických lokomotiv a omezení provozu těch motorových na děčínském nádraží zapříčinil muž, který okolo čtvrté hodiny v úterý ráno přivázal ke stožáru trakčního vedení.

  

Policejním vyjednavačům se podařilo muže přesvědčit, aby slezl dolů, až krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. "Policie muže převezla na místní obvodní oddělení," oznámila policejní mluvčí Petra Trypesová.

 

Štábu televize Nova se podařilo s mužem mluvit, když jej z místa odváděla policie. "Jsem utíkal před policií, protože na mě bylo vyhlášené pátrání, utekl jsem z léčby," objasnil muž svůj čin. "Nezbývala mi energie schovat se jinam, cítil jsem se tam v bezpečí," odvětil na dotaz reportéra, zda-li to byl dobrý nápad skrývat se na sloupu.

 


"Je zastaven provoz elektrické trakce a velmi omezen nezávislé trakce z důvodu pohybu osoby se sebevražednými úmysly," uvedla dopoledne Pražská integrovaná doprava (PID) na svém twitteru. Motorové vlaky podle Českých drah kvůli tomu začaly nabírat zpoždění 50 až 70 minut. Více informací zjistíte zde.

 

 

Problémy s dopravou se projevily už i na kolínském nádraží:


Na nádraží zasahovali ústečtí hasiči. "Ten člověk tam byl přivázaný a prohlašoval něco ve smyslu, že je akční hrdina typu Spiderman. Událost jsme předali drážním hasičům," řekl mluvčí hasičů Milan Rudolf.

 

Snímek z děčínského nádraží:


Velkou trpělivost předvedli policejní vyjednavači, kteří celé hodiny muže přesvědčovali, aby slezl. Ten však tvrdohlavě odmítal svoji pozici opustit. "Muž chvíli spolupracuje, chvíli ne," sdělila krátce před devátou dopoledne Trypesová.

 

GALERIE: Muž na sloupu trakčního vedení

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Muž na sloupu trakčního vedení v Děčíně - 2

 

Podívejte se na záběry z děčínského nádraží:


 

TN.cz