Operaci se nevyhne!

Odborník promluvil o Gottově nemoci. Prozradil, co mistra čeká!

Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Téma:

Legendární zpěvák Karel Gott skončil kvůli problémům se srdcem v péči lékařů. Odborník prozradil, co zlatého slavíka nyní čeká.

Karla Gotta museli ve středu potají převézt do jedné z pražských nemocnic. Jako mnoho lidí v jeho věku má totiž problémy se správnou funkcí srdeční chlopně. "Právě aortální zúžení chlopně jsou nejčastější vadou v osmé a deváté dekádě života. To riziko je samozřejmě větší než u pacientů ve věku padesát a šedesát let," řekl TV Nova profesor Jan Pirk z IKEMu.

 

Nicméně chirurgický zákrok je u chlopenních vad vždy nutný, tvrdí odborníci z IKEMu. Nějakou dobu si sice pacient vystačí s léky, ale časem se onemocnění zhorší a může dojít k selhání srdce. Srdeční vady jako je stenóza (zúžení chlopně), insuficience (nedomykavost chlopně) mohou mít i kombinovanou variantu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Lékaři v IKEMu rozlišují několik hlavních onemocnění srdce. V Česku je nejčastější příčinou srdečního selhání ischemická choroba srdeční (nedostatečné prokrvování orgánu) a kardiomyopatie (onemocnění srdečního svalu).

 

 

Revmatické postižení je v posledních letech na ústupu. Degenerativních onemocnění naopak přibývá spolu se stárnoucí populací. Chlopeň se urychleně opotřebovává, často díky již přítomné vrozené vadě, ukládá se do ní vápník. Velice závažné onemocnění srdce je také infekční endokarditis. Vzniká při průniku bakterií do krve. Bakterie se pak usadí na chlopni, množí se a infikuje celý organismus.

 

 

Se srdcem tedy není žádná legrace, když není úplně zdravé. Proto panu Gottovi přejeme, aby mu ještě dlouho sloužilo. A co mu přejete vy? Napište mu vzkaz. 

 

On-line rozhovor

 

ČTĚTE TAKÉ:

Záhada, která trápí český showbyznys: Proč Karla Gotta opustili všichni spolupracovníci?

Karel Gott na policii: Jsi senilní b*b a kr***n, útočí prý na něj

Související témata:
pet TN.cz