Pieta pro Mistra

Na Bertramku v noci dorazily úklidové vozy, lidé už nosí další svíčky

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:27
15.10. 2019 7:15
Téma:

V pondělí večer městská policie uzavřela nejbližší okolí vily Karla Gotta na Bertramce, krátce před půlnocí tam najely úklidové vozy. Ven pak vyjížděly plné černých pytlů. Nad ránem bylo hotovo, všechny svíčky za zesnulého zpěváka zmizely. Uklízet se mělo už v pondělí, na přání rodiny bylo ale pietní místo ještě chvíli zachováno. Už v úterý ráno se na místě objevily nové svíčky.

Okolí vily na Bertramce, kde Karel Gott žil, se po zpěvákově smrti zaplnilo svíčkami, vzkazy a květinami. Lidé tam chodili v tichosti uctít Mistrovu památku. Celé pietní místo se mělo uklízet už v pondělí, na žádost rodiny byl ale úklid odložen.

 

Mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová v pondělí uvedla, že zpěvákova rodina si chce nechat vzkazy a dárky.

 

V pondělí k večeru na místo přijela městská policie, strážníci přítomné vyzvali, aby pietní místo opustili. Na začátku ulice pak instalovali bariéry a celé místo uzavřeli.

 

 

Před půlnocí na místo dorazily úklidové vozy, které ven vyvážely velké černé pytle. Úklid trval skoro celou noc, krátce před šestou bylo hotovo. Všechny svíčky i dojemné vzkazy zmizely.

Takhle to vypadalo na Bertramce v pondělí večer před uzavřením ulice:

 

Už v úterý ráno ale na Bertramku dorazili další lidé, kteří se přišli Karlu Gottovi poklonit, na místě se tak objevily nové svíčky.

Lidé na Bertramce nadále zapalují svíčky:


 

 

GALERIE: Bertramka

1
/
22
Zdroj: TN.cz
Bertramka - 1

 

TN.cz