Globální pandemie

Koronavirem se nakazil už milion lidí. Rostou ale i počty uzdravených

COVID-19 - milion nakažených BN
Zdroj: TN.cz, Getty Images
Michaela Trochová
Michaela Trochová
2.4. 2020 19:12
Téma:

Pacientů nakažených nemocí Covid-19 přibývá po celém světě. Podle nejnovějších statistik přesáhl globální počet infikovaných již jeden milion. Přes 50 tisíc pacientů nákaze podlehlo, přes 200 tisíc se naopak už uzdravilo.

Každý den testy ve světě potvrdí tisíce nových nakažených. Ve čtvrtek večer 2. dubna nákaza v globálním měřítku překonala jeden milion pacientů. Téměř čtvrtinu nemocných mají Spojené státy americké, bezmála další čtvrtmilion dají dohromady nejpostiženější evropské země, tedy Itálie a Španělsko.

 

Právě Evropa je v tuto chvíli epicentrem nákazy, je zde přes půl milionu všech nakažených.

 

 

Čína, ve které se nová epidemie zrodila, zatím nepřekročila hranici sta tisíc nakažených, dlouhodobě se ale mluví o tom, že zdejší statistiky mohou být zkreslené a nepřesné. Nedávno Čína varovala, že objevila nový kmen koronaviru, který se v těle udrží skoro dva měsíce.

 

Jak roste počet nakažených, narůstá naštěstí i počet lidí, kteří se z onemocnění již uzdravili. Těch je k dnešnímu dni již přes dvě stě tisíc.

 

 

Rostou bohužel i ztráty na životech, zemřelých v souvislosti s onemocněním Covid-19 je už přes padesát tisíc.

 

I když celosvětová pandemie budí obavy, odborníci veřejnost neustále uklidňují tím, že u většiny pacientů má nemoc jen mírné příznaky a lehký průběh. Ve vážném stavu ohrožujícím život, je celosvětově přes 35 tisíc pacientů, tvoří asi jednu dvacetinu všech nakažených.

 

Podívejte se, jak s epidemií bojuje USA, Itálie nebo Španělsko:

 

TN.cz