Koronavirus

Hororová zpověď z Madridu: Mrtvé už musí skladovat na stadionu VIDEO

Hororová zpověď z Madridu: Mrtvé už musí skladovat na stadionu VIDEO
Zdroj: Profimedia

Situace ve Španělsku je kritická. Během jediného dne se nákaza potvrdila u 8 195 lidí a zemřelo 923 pacientů. To je doposud nejvyšší počet mrtvých během 24 hodin od vypuknutí epidemie. V některých regionech navíc už nemají ani kam mrtvé pohřbívat, musejí tak využívat zimní stadiony.

Celkový počet nakažených v zemi přesáhl 100 tisíc a více než 9 tisíc lidí zemřelo. Tato čísla neustále stoupají. Zdá se, že se postup nákazy v zemi nedaří zpomalit. Přibývá tolik obětí, že v některých městech, není možné mrtvé pohřbívat, márnice totiž nemají dostatečnou kapacitu. Situace je natolik kritická, že například Madrid musel jako márnici začít využívat zimní stadion.

Související obsah

Španělé začínají vinit tamní vládu, že se se současnou situací neumí vyrovnat a že není schopná zajistit dostatek zdravotnického materiálu. Země totiž nemá dostatečné množství dýchacích přístrojů, zdravotníci si proto musejí vybírat, komu je poskytnou. S takovou krizí se ale lékaři nechtějí vyrovnat, začali proto sdílet svá svědectví na internetu. Na zpověď lékařky z první linie se můžete podívat i zde.

  

"Nemocnice jsou přeplněné. Musíme rozhodovat, kdo bude žít a kdo zemře. Jsem lékařka z madridské nemocnice. Toto je svědectví o tom, co se v nemocnicích v hlavním městě děje," uvádí doktorka.

Související obsah

Lékaři často umírání pouze přihlížejí. Nemají totiž, jak pacientům pomoci. Navíc každý desátý nakažený je zdravotník, informovala agentura Reuters. To v boji s koronavirem Španělsko výrazně oslabuje.

"Nejsou materiály, prostor, ani respirátory. Mnoho pacientů musíme dát na sedativa a držet za ruku. Když umírají, rodiny s nimi být nemohou,“ dodává.

Související obsah

Zdravotníci si musejí vybírat, komu potřebné dýchací přístroje poskytnou. Země jich má akutní nedostatek. "Musíme uvolňovat respirátory pro lidi pod 65 let. Říkají nám, že se máme vzchopit a být odvážní…"

Španělsko je po Itálii druhou nejzasaženější zemí Evropy. Karanténa tam byla vyhlášena více než před dvěma týdny. Nejvíce potvrzených případů mají oblasti Madrid, Katalánsko a Baskicko. Zároveň to také jsou regiony s vysokým počtem starších lidí. Zdravotníci proto začínají žádat uzavření Madridu, v tom vidí jedinou cestu, jak nákazu zastavit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz