zákeřná nemoc

Počet obětí koronaviru se v Itálii vyšplhal na sedm, nakažených je 229

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 24. 2. 2020
Téma:

Podle italských úřadů se nakazilo koronavirem v Itálii 229 lidí, z toho sedm zemřelo. Stát se tak dostal na třetí příčku v počtu nejvíce případů na světě, na prvním místě je stále Čína. Tam je situace nejvážnější. Počet obětí vzrostl na 2 629, nakažených je více než 79 tisíc. Pražské letiště v pondělí večer uvedlo, že zavede opatření pro lety z Itálie.

Počet obětí v Itálii velmi rychle roste. V pondělí koronaviru podlehl čtyřiaosmdesátiletý muž v nemocnici v italské Lombardii. Pátou obětí se stal osmaosmdesátiletý muž, který pocházel také z Lombardie.

 

Odpoledne pak úřady potvrdily další dvě úmrtí. Celkem tak v zemi zemřelo sedm lidí. Poslední obětí je osmdesátiletý muž z Milána. Podle prezidenta regionu Attilia Fontany je situace velmi vážná a země musí udělat vše proto, aby se nemoc dál nešířila.


Pražské letiště zavedlo opatření pro lety z Itálie.
 

 

 

Až jedenáct italských obcí zůstává stále v karanténě, uvedla agentura ANSA. Uzavřeny byly školy, restaurace, univerzity a různé kluby. Lidé nesmějí pořádat ani veřejné akce, zrušený byl proto oblíbený karneval v Benátkách. Turisté se nedostanou například ani do katedrály Narození Panny Marie v Miláně. 

 

On-line reportáž

Počet nakažených koronavirem stoupá i v Evropě

22:00
22:00

Odborníci ze Světové zdravotnické organizace (WHO) dorazili do Itálie, kde se podle svého prohlášení zaměří mimo jiné na omezení dalšího přenosu z člověka na člověka. "Je nutné poznamenat, že na základě současných údajů se ve většině případů (4 z každých 5) vyskytují mírné nebo žádné příznaky," řekla WHO.

21:00

Podle webu CNN vzrostl počet nakažených osob v Itálii na 229.


Rozdělení počtu infikovaných podle oblastí:


172 nemocných v oblasti Lombardy
33 případy hlásí Veneto
18 dalších je v oblasti Emilia-Romagna
3 případy zaznamenaly v Piedmontu
3 v Lazio

 

Dopad nařízení vlády má například i na městskou dopravu. Metra zejí prázdnotou a lidé v ranní špičce raději zůstali doma. Někteří sice vyrazili ven, ale měli na sobě roušku. V provozu nebyly ani noční bary. 

 

Na to, jak se italská města opevňují, se podívejte v následující reportáži.

 

 

A uvězněno zůstalo na letišti na Mauriciu kolem sedmdesáti italských cestujících. Po vystoupení z letadla museli jít buď do karantény, nebo opustit zemi a vrátit se zpátky do Itálie.

 

Česká republika má s Itálií bohaté letecké spojení. Více zjistíte v reportáži.

 

Problémy měl také vlak z Benátek, který cestoval do Mnichova. U dvou cestujících se objevila horečka, proto se rakouské ministerstvo vnitra rozhodlo přerušit železniční spojení s Itálií a čekalo na výsledky testů. Ty byly nakonec negativní a vlak s 500 cestujícími mohl před půlnocí pokračovat ve své cestě, napsala agentura APA. 

 

Na londýnském letišti Heathrow zase zaměstnanci řešili případ cestujícího, který měl paniku a odmítl odletěl do Itálie. Letadlo se kvůli tomu opozdilo o patnáct minut, informoval deník Express

 

 

Nákaza netrápí pouze Itálii. První případy v pondělí potvrdil také Irák, Kuvajt, Afghánistán nebo Bahrajn. Počet nakažených se celosvětově blíží k 80-ti tisícům. Jaká je situace ve světě, napoví naše reportáž.

 

 

Cestující autobusu z Itálie zůstali uvízlí také na nádraží ve francouzském Lyonu poté, co jeden z nich zavolal na policii. Řidič totiž kašlal a cestující se bál, že může mít koronavirus. Lékaři poté řidiče převezli do nemocnice, kde mu odebrali testy na koronavirus. V ní skončil také jeden z cestujících. Na nádraží lidé zůstali stát sedm hodin. 

 

Podívejte se na záběry autobusu v Lyonu

 

Bezpečnostní opatření přijímají také ostatní státy. Jižní Korea například pozastavila přijímací zkoušky do armády po dobu dvou týdnů. Lékaři totiž potvrdili koronavirus u jedenácti členů jihokorejské armády.

 

Nový Zéland zase prodlužuje zákaz vstupu cizincům, kteří za posledních čtrnáct dní navštívili nebo přejížděli přes Čínu, na své území. Občané Nového Zélandu mohou přiletět domů, ale musí po návratu nastoupit do karantény, kde zůstanou čtrnáct dní, informoval portál CNN

 

Chemici v Soulu dezinfikují tržnici mezi potravinami

 

Počet obětí koronaviru stále stoupá. Za posledních čtyřiadvacet hodin zemřelo dalších 150 lidí. Celkový počet úmrtí se tak vyšplhal na 2 629. V Číně zemřeli v neděli také dva lékaři. Nakažených po celém světě je více než 79 tisíc. 

 

Záběry výletní lodi Diamond Princess, kde viru podlehl třetí cestující

Související témata:
TN.cz