lyžování na jihu čech

Lyžařský inspektor těsně za hranicemi. Jak dopadl Hochficht?

Zimní inspektor dnes vyrazil opět na hory.Tentokrát se zaměřil na rakouské středisko Hochficht, jen pár kilometrů od státní hranice. A byl mile překvapený, protože ze svahů se hojně ozývala čeština. Češi tam totiž tvoří polovinu veškeré klientely.

Rakouské lyžařské středisko Hochficht.Nadmořská výška třináct set třicet devět metrů.Od hranic - co by kamenem dohodil a není tedy divu, že je tu čeština slyšet všude.Jdeme se proto přesvědčit, jak to s ní mají zaměstnanci areálu.

 

Skipas zde stojí 34,50 eur, v přepočtu tedy přes devět set korun.O něco více než v Česku,jenže děti do deseti let platí jen dvě eura a mládež do devatenácti jezdí za dětské ceny skipasů.

 


Tři čtyřsedačkové lanovky,sedm kotvových vleků a deset sjezdovek různé obtížnosti - celkem dvacet kilometrů tras.
A dokonce se tu i závodí: "Republikové mistrovství českých škol.Různá rakouská mistrovství. Dokonce se tu jel i závod evropského poháru," říká Gerald Paschinger, ředitel areálu.

 

V areálu nechybí ani dětská lyžařská škola s českými instruktory.Denně se po svahu prohání stovky malých lyžařů. Ve třech restauracích pracuje pětadvacet Čechů.To, že byste se tady nedomluvili, nepřichází v úvahu. Ceny jídel přiměřené a porce jako hrom.

 

Parkoviště je hned u lanovky,vejde se sem až tisíc aut a je zdarma. Sečteno podtrženo.Rakouský Hochficht se vyrovná i menším alpským střediskům. Od nás dostává zlato!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vondráčková chtěla na lyže helikoptérou, víme, co jí plány zhatilo!

Pavelková nakupovala na zimu: Oblečení na lyže ji stálo 45 tisíc!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

jox TV Nova