zvažuje kandidaturu

Matěj Stropnický jako nová posila ČSSD? Dostal jsem nabídku, potvrdil

Matěj Stropnický
Zdroj: Profimedia, Michal Šula / MAFRA
Matěj Stropnický
Lucie Krošová
Lucie Krošová
25.5. 2021 12:41
Téma:

Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický zvažuje, že v nadcházejících říjnových sněmovních volbách bude kandidovat za ČSSD. V současné době působí jako poradce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Jak TN.cz potvrdil, nabídku stát se novou posilou sociálních demokratů už dostal.

Je to už téměř rok, co opustil Stranu zelených, které předsedal. Nyní poslanec Matěj Stropnický zvažuje, že posílí řady sociálních demokratů. "Nabídku jsem dostal, ale zatím ji zvažuji," reagoval na dotaz TN.cz.

 

Největší výhodu vidí v tom, že ve velké levicové straně by mohl řešit zásadní životní problémy Čechů. "Kladu si otázku, kdo zaplatí za covid – je tu velká díra ve veřejném rozpočtu a já se obávám, aby nebyla snaha zvyšovat DPH a všechno přesunout na obyčejné lidi. Cítím, že tady ta tendence bude,“ vysvětlil. "Proto nabídku zvažuji," dodal.

 

 

S ČSSD už prakticky spolupracuje. Ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) dělá od března letošního roku poradce. "Oslovila mě, abych jí pomáhal s přípravou formulací některých věcí – úředničinu je potřeba překládat do lidského jazyka," vysvětlil, s čím přesně ministryni nyní pomáhá.

 

 

Poslanec se netají tím, že aktivity Jany Maláčové se mu zamlouvají. Se slovy některých opozičních politiků, že ministryně příliš rozhazuje peníze ze státního rozpočtu, se neztotožňuje. "Drtivá většina programů ministerstva práce byla financována z prostředků EU. Díky programu Antivirus navíc nepřišlo téměř milion lidí o práci, čili ten její program fungoval,“ vysvětlil.

 

 

Ze Strany zelených odešel Matěj Stropnický loni v létě. "Přišlo mi, že ta strana se utápí v okrajových problémech a neřeší podstatné věci pro společnost. Neříkám, že ochrana přírody je nepodstatná, ale jsou tu i ostatní věci a kulturní otázky," vysvětlil. 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz