PROKÁZANÝ TEST

Ministr vnitra Hamáček má Covid-19. Nakazil se zřejmě od Tomana

Roman Dolejský
Roman Dolejský
21.10. 2020 10:08
Téma:

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) má koronavirus. Nakazil se zřejmě při jednání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (ČSSD). Informaci potvrdila mluvčí ČSSD Eva Gregorová a později na twitteru i sám Hamáček.

"Ano, mám bohužel také koronavirus, testy na COVID-19 potvrdily, že jsem pozitivní. Pravděpodobně jsem se nakazil na jednání s ministrem zemědělství. Jsem doma v izolaci, ale pracuji dál online, včetně jednání vlády. Prosím, dávejte na sebe pozor," potvrdil Hamáček na svém twitteru.

 

 

"Průběh jeho nemoci je zatím velmi mírný, doufejme, že to tak bude po celou dobu. I ministr Toman má velmi mírný průběh nemoci," řekla pro TN.cz mluvčí ČSSD Eva Gregorová.

 

 

 

Miroslav Toman se minulý týden setkal i s prezidentem Milošem Zemanem. Redakce TN.cz oslovila mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, zatím bez reakce.

 

 

Na test kvůli Tomanově nákaze šlo celé vedení ČSSD, které se jednání minulý týden ve čtvrtek zúčastnilo. U ostatních, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, ministra zahraničí Tomáše Petříčka, místropřededy strany Michala Šmardy a ministra kultury Lubomíra Zaorálka, se nákaza nepotvrdila.

 

Nakažený Jan Hamáček popsal jak se cítí:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz