verdikt soudu

Muž kašlal na exmanželku a nakazil ji covidem. U soudu dostal podmínku

Kašel
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
12.5. 2021 11:46
Téma:

Devítiměsíční podmíněný trest s tříletým odkladem dostal u soudu v rakouském Linci třiašedesátiletý muž. Ten měl záměrně nakazit bývalou manželku koronavirem tak, že na ni kašlal. Rozsudek je pravomocný.

Třiašedesátiletý muž byl souzen za pokus o těžké ublížení na zdraví. Soud mu proto udělil podmíněný trest s odkladem na tři roky. Obžalovaný ani prokurátor se neplánují proti verdiktu odvolat.


Celá událost se stala loni na podzim v době, kdy se manželé rozváděli, avšak stále spolu žili ve společné domácnosti. "Obžalovaný měl na 70letou ženu kašlat poté, co se dozvěděl, že má pozitivní test na koronavirus,“ uvedl mluvčí soudu Walter Eichinger.

 


Obviněný navíc potom doma nenosil roušku a používal i manželčin ručník. Muž měl také ženě vyhrožovat a fyzicky ji napadat. Podle lékařky měla dotyčná poraněný krk a následně se u ní potvrdil také covid-19.


Soud muži zároveň nařídil, že bývalé manželce musí zaplatit odškodné ve výši 1000 eur (přibližně 25 tisíc korun). Ta měla jen lehký průběh onemocnění a z koronaviru se vyléčila.

 

Kvůli roušce létaly v metru pěsti a žena skončila s rozbitým obličejem. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz