Jihočeský kraj

Muž, který v Táboře skočil z římsy, zemřel během převozu do nemocnice

Lucie Staničková
Lucie Staničková, Petr Zelený
Aktualizováno 24. 6. 2021 7:09
23.6. 2021 17:41
Téma:

Dramatické chvíle zažily všechny záchranářské složky. Policisté ve středu řadu hodin v Táboře vyjednávali s mužem, který stál na římse ve třetím patře budovy tamní univerzity. Ale nekomunikoval. Po přibližně deseti hodinách muž z římsy skočil. Přes veškerou snahu záchranářů bohužel zemřel během převozu do nemocnice.

Policisté i záchranáři vyjeli do ulice Vančurova ve středu kolem 11. hodiny. "Skutečně dlouhodobě vyjednáváme. Dotyčný muž vůbec nekomunikuje,“ řekl TN.cz odpoledne policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Po 19. hodině na dotaz TN.cz upřesnil, že vyjednávání stále pokračuje a stále bez konkrétního výsledku. "Muž už je na římse přibližně osm hodin, kolegové k němu nemohou slanit, protože hrozí, že by spadl," zmínil policejní mluvčí.


Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Dorazil také vyjednavač. Muž však k sobě nikoho nechtěl pustit.

 


Celá ulice musela být uzavřena. "Mohu potvrdit, že na místo vyjela posádka s lékařem,“ doplnila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. A pomoc záchranářů nakonec k hrůze všech přítomných opravdu byla potřeba. 

 

"I přes dlouhodobé vyjednávání se muž rozhodl udělat svůj čin a skočil. Po pádu utrpěl zranění, se kterým byl následně převezen do zdravotnického zařízení," oznámil po desáté hodině večer policejní mluvčí Milan Bajcura. Motiv mužova jednání zůstává neznámý.

 

Záhy však přišla smutná zpráva. Muž podle Bajcury během převozu do nemocnice podlehl svým zraněním, které utrpěl při pádu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz