ředitelské volno

Na záchodě ve škole chlapce kousnul pavouk. Byl to nejspíš sklípkan

Sklípkan na ruce - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
15.6. 2021 20:08
Téma:

Na základní škole v Mladé Boleslavi bylo v pondělí pozdvižení. Na chlapeckých záchodech tam jednoho z žáků kousnul pavouk, podle vedení školy se jednalo zřejmě o sklípkana. Ředitelka vyhlásila na dva dny mimořádné volno kvůli dezinsekci.

Noční můra pro každého arachnofobika – tak by se dala popsat událost, která se odehrála v pondělí na 8. základní škole v Mladé Boleslavi. Na záchodech jednoho žáka kousnul pavouk.

 

"Dle informací byl menšího vzrůstu, zřejmě z podřádu sklípkani," informovala rodiče na webových stránkách školy ředitelka Jitka Houštěcká.

 

Chlapec je podle ní v pořádku, nicméně škola pro jistotu přijala preventivní bezpečnostní opatření. Na dva dny ředitelka vyhlásila mimořádné ředitelské volno kvůli dezinsekci a následnému odvětrání.

 

 

"Vím, že to mnohým z Vás přinese problémy s hlídáním, ale opravdu je nutné učinit opatření, aby byli žáci v bezpečí," vzkázala rodičům ředitelka.

 

Jaký druh pavouka chlapce kousl, se už zřejmě nikdo nedozví. Sklípkani se člení do mnoha čeledí, z nichž většina žije v tropických oblastech. V Česku se vyskytují jen tři druhy sklípkánků, kteří jsou ohrožení a pro lidi nepředstavují nebezpečí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz