Koronavirus

Obchody se připravují na omezený počet zákazníků. Mají několik variant

Pavla Franzkiová
Pavla Franzkiová
17.11. 2020 20:35
Téma:

Jeden zákazník na 15 metrů čtverečních. Obchodníci volí nejrůznější strategie, jak se s novým vládním nařízením vypořádat. Většina z nich bude počítat košíky.

"Omezíme počet nákupních vozíků tak, aby odpovídal tomu vládnímu nařízení a zákazníkům budeme umožňovat vstup pouze s nákupním vozíkem,“ uvedl mluvčí společnosti Penny Market.

 

"Pomocí kamer snímáme počet vstupujících zákazníků do obchodu a následně na pokladnách nám to zase odečítá,“ informoval mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

 

 

Zatímco někde bude počet zákazníků hlídat technika, jinde vyčlenění zaměstnanci. Nejjednodušší strategii zvolily malé obchody. "Budeme pouštět po jednom zákazníkovi," vysvětlila prodavačka Alena z Brna.

 

Většina zákazníků má obavy z toho, že čím méně lidí bude uvnitř, tím víc jich bude stát venku. Aby byly fronty co nejmenší, jsou prodejci připraveni zákazníkům pomoci s urychlením nákupu. "Stačí zavolat, objednat nákup a my vše připravíme, než přijedete," řekla majitelka minimarketu Aida Muhovič.

 

 

Prodejci mají obavy o předvánoční období. Pokud bude nařízení stále platit, budou mít velká nákupní centra problémy. "Pokud by tedy byly otevřeny všechny prodejny, v rámci třeba nákupního centra, tak si nedokážu představit, kde by vlastně lidé čekali," popsal možný problém předseda Asociace českého tradičního obchodu Pavel Březina.

jh TN.cz