BOJ S KORONAVIREM

Nařízení nošení roušek pobouřilo Čechy! V anketě je drtivá většina proti

Roman Prymula
Zdroj: TV Nova
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO)
Roman Dolejský
Roman Dolejský
21.10. 2020 8:47
Téma:

Čtenáře TN.cz příliš nepotěšilo rozhodnutí ministra zdravotnictví ohledně nošení roušek na veřejnosti. Drtivá většina s nařízením nesouhlasí. Silnou kritiku si vysloužil i návrh na zřízení škol v přírodě, pokud se děti nevrátí do tříd.

Celkem 77,8 procent čtenářů v anketě TN.cz nesouhlasí s povinností nosit venku roušky. K úterní sedmé večerní hodině hlasovalo celkem 5641 lidí.


Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) nové nařízení, které platí od středy, oznámil ve středu večer. Lidé musí nosit roušky na veřejně přístupných místech v zastavěné části obce s několika výjimkami. Roušky mají mít i cestující v autě, pokud nejedou sami nebo s rodinou.

 

Stav ankety k 19:05 v pondělí:


Vlna kritiky se strhla i na facebookovém profilu TN.cz. "Díky restrikcím jste zničili český stát! Děkujeme! Tohle vám nezapomeneme..." napsal Vít. Někteří čtenáři také velmi přímým způsobem vyjádřili svou neochotu nasazovat si roušky mimo domov.

 


Negativní reakce také vzbudil Prymulův návrh, že by se pro děti zřídily školy v přírodě, pokud by byla pro základky potřebná po 1. listopadu další opatření.

Anketa

Poslali byste své dítě do školy v přírodě, pokud by zůstaly základky uzavřené?

Hlasovalo 2417 lidí.

"Otevřete školy, žádné školy v přírodě. Vymýšlíte samé nesmysly za naše peníze. Nejste správní hospodaří. Stačilo, odejděte!" požaduje Ilona. "Nas***e si s celou školou v přírodě! Mimochodem, když už tedy nemáme nárok na ošetřovné u dětí 10+, tak by měli sakra zrušit trestní odpovědnost... Dítěti se doma něco stane a budou popotahovat rodiče za to, že je nehlídali? Já si teda netroufnu nechat doma celý den holku, která je ve 4. třídě," poznamenala Lucie.
 

Záznam pondělního oznámení ministra zdravotnictví k povinnosti nošení roušek:

Související témata:
TN.cz