sexuální výchova

Rodiče v šoku: Děti musely ve škole předvádět orální i anální sex

Sex ve škole v Košicích - ilustrační foto
Zdroj: topky.sk/ Isifa.com
děti - ilustrační foto

Rodiče vyděsil sexuální kurz v základní škole v Košicích. Zavítaly do ní pracovnice Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví a při přednášce o AIDS deváťáky poučily o sexuálních polohách, pak je z nich zkoušely.

Otřesení rodiče dětí z košické základní školy v Gemerské ulici se bouří. Žáci 9. třídy zde podstoupili přednášku o sexu, při které jim dámy z úřadu zdravotnictví tři hodiny předváděly sexuální polohy, uvedl portál topky.sk.

 

"Názornými ukázkami na obrázcích jim vysvětlovaly způsoby sexuálních praktik - polohy a různé kombinace jako žena-žena, žena-muž, muž-muž. Na obrázcích jim ukazovaly druhy sexu, a to normální - tak přesně to popsali, orální a anální," popsal jeden ze zděšených rodičů na sociální síti a doplnil: "Následně byly děti nuceny pantomimou ve dvojicích ukázat, zda správně jednotlivé pojmy pochopily."

 

 

Podle rodičů to bylo většině dětí nepříjemné. Místo přednášky o AIDS prý šlo doslova o praktickou výuku sexu. "Vysvětlete mi, prosím, jak toto všechno má přibližně 14leté dítě zpracovat!? Toto chceme, aby se děti v takovém věku učili? Není to protizákonné, takové děti nabádat k sexuálním praktikám?" ptá se další rozčilený rodič.

 

 

"Žáci devátého ročníku jsou tak vyspělí, že někteří mají různé sexuální zkušenosti, proto se nám nezdá tato prevence nevhodná," bránila formu sexuální výchovy učitelka biologie s tím, že se tam žádné postelové polohy nepředváděly. Podle ní musí být takhle staré děti o pohlavních nemocech a nechtěném těhotenství informované, protože jsou zbrklé.

 

 

Asi tříhodinová přednáška je součástí projektu Hrou proti AIDS, který je určený pro střední školy a 9. třídy základních škol a přednášející do škol chodí na základě pozvání. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
hel TN.cz