Podivná výzva

Nechte mě vyhrát, tlačí na Hilšera senátor. Dostal zlomek hlasů

Marek Hilšer, Libor Michálek
Zdroj: Profimedia
Téma:

Druhé kolo voleb do Senátu začíná za dva dny. Na Praze 2 proti sobě stojí současný senátor Libor Michálek a neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer. Nyní poslal Michálek Hilšerovi opravdu neobvyklý vzkaz.

Michálek tvrdí, že loni v září se sám Hilšerovi nabídl, že mu pomůže se sběrem podpisů kolegů senátorů, aby měl lékař jistotu, že může kandidovat, kdyby náhodou nesehnal 50 tisíc podpisů.

 

A teď se nejspíš rozhodl, že si "dluh" u Hilšera vybere. "Pokud by se mně dostalo takové pomoci, respektive podpory, bylo by v rozporu s mým svědomím kandidovat proti osobě, která mě podporovala," napsal ve středu Michálek.

 

Evidentně tak Hilšera vyzývá, aby složil zbraně a přenechal mu křeslo v horní komoře parlamentu. "Několikrát v životě jsem již obětoval svou pozici, aby se mohla prosadit spravedlnost. Nyní by takový krok měl zvážit pan Hilšer," mudruje současný senátor.

 

Jako důkaz, že Hilšerovi loni na podzim aktivně pomáhal, zveřejnil Michálek na svých stránkách přepis e-mailové komunikace.

 

 

Z Michálkovy strany jde ovšem spíše o zbožné přání. V prvním kole voleb o uplynulém víkendu totiž dostal patnáct procent hlasů, zatímco Hilšer trojnásobek a senátorské křeslo mu tak uteklo o pouhých pět procent.

 

Hilšer Michálkovi přes Novinky vzkázal, že kandidaturu avizoval dlouho dopředu a že ho mrzí, že se kampaň vede zrovna tímhle způsobem.

 

"Asi se snaží vyvolávat pocit, že je to nějaká zrada. Tohle chápu jako akt zoufalství,“ cituje Hilšera portál.

pez TN.cz