Zátah veterinářů

V Praze odhalili ilegální bourárnu. Tuny masa porcovali bez povolení

Bourání masa bez schválení
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Téma:

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili v pražských Štěrboholích bourárnu masa, jejíž majitel podle všeho nechtěl čekat na všechna potřebná povolení a dal se do "práce" bez nich. Teď mu hrozí až padesátimilionová pokuta.

Veterináře na kontrolu do Štěrbohol doprovodili i policisté a celníci. "Přestože podnikatel již před časem zažádal o schválení, schvalovací proces nemohl být ještě dokončen. Kontrola byla provedena na základě indicií, že navzdory chybějícímu schválení provozovatel zahájil činnost," uvedla veterinární správa na webu.

 

Páteční kontrola odhalila, že bourárna masa má spoustu nedostatků. Není dostavěná, nemá dořešené zacházení s živočišným odpadem a hlodavci se do ní mohou dostat bez větších problémů.

 

"Hygienickým požadavkům při kontrole neodpovídaly ani pracovní oděvy zaměstnanců, byly zjištěny i další závady v provozní hygieně," doplnili veterináři.

 

 

Inspektoři při kontrole objevili více než 2,5 tuny hovězího masa. Jeho původ sice podnikatel doložil, ale zároveň už část masa nevypadala úplně čerstvě.

 

"Z těchto důvodů bylo zhruba 150 kilo masa odstraněno na náklady provozovatele. Zbývající část bude využita jinak než k lidské spotřebě," vysvětlili veterináři.

 

Podnikateli teď hrozí obří pokuta až do výše 50 milionů korun.

Přpomeňte si kauzu se závadným masem z Polska. Reportáž ZDE:

 

pez TN.cz