Zahraničí

Němci chystají červenou pro celé Česko. Petříček se bojí o pendlery

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 22. 9. 2020
Téma:

Německo rozhodne ve středu o tom, zdali zařadí celou Českou republiku mezi rizikové země. Češi by tak pro cestu do Německa potřebovali negativní Covid-19 test. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) oznámil, že jedná o výjimce pro pendlery.

"V Bruselu jsme se bavili s německým kolegou Heiko Maasem o volném cestování Čechů do Německa. Při cestě do Německa se bohužel zřejmě nevyhnou přísnější opatření všem českým turistům," uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček na svém twitteru.

 

V současné době považuje Německo za rizikové pouze Prahu a Středočeský kraj. Tyto dva kraje mají na německém semaforu červenou barvu. Němci ve středu rozhodnou, zdali k nim přidají celý zbytek Česka.

 

 

"Pokud by se tak stalo, žádal jsem o výjimky především pro pendlery, studenty, rozdělené rodiny a tranzit. Němečtí experti budou o podmínkách pro Čechy rozhodovat zítra večer," dodává Petříček.

 

 

V pátek 18. září zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí také Slovensko. Pro Čechy tak vznikla povinnost předložit negativní výsledek testu na Covid-19 nebo jít po příjezdu do země na 14 dní do karantény.

 

Novým ministrem zdravotnictví se stal Roman Prymula. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz