Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

česká republika

Nevím, jak mohou jíst prasata, vzkázal šéf českých muslimů

Zabíjačka
Zdroj: TV Nova

Ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas ostře reaguje na slova Tomia Okamury (Úsvit přímé demokracie), který na svém facebooku vyzval k provokování muslimů pomocí prasat a psů.

Šéf sněmovního hnutí Úsvit Tomio Okamura na svém facebooku nedávno vyzval českou veřejnost k sociální obtěžování muslimů v Česku, například "venčením prasat" kolem mešit.
 

Portálu iDnes.cz pak Okamura řekl, že nejde o nabádání k nesnášenlivosti a text výzvy prý Úsvit konzultoval s právníky. Okamura už dříve prohlašoval, že není xenofob, přestože několikrát pronesl kontroverzní výroky o cizincích v Česku či o Romech. Například také navštívil ve vězení muže odsouzeného za rasově motivovanou vraždu.
 

Okamura na Facebooku zveřejnil jako "návod na ochranu před islámem" text, pod kterým je podepsán člen Úsvitu Jiří Kobza. V textu radí Úsvit lidem, aby třeba chovali psy a prasata a chodili je "venčit" kolem mešit a dalších míst, kde se pohybují muslimové. K podobným místům mají také lidé vodit bezdomovce. Lidé také prý nemají kupovat kebaby. Okamurův příspěvek míří i obecně na imigranty. V prohlášení se píše, že by lidé neměli volit nikoho, kdo slibuje přistěhovalcům výhody.
 

Vše o islámu v Česku najdete ZDE!
 

Na Okamurova slova ostře reagoval Ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas (původem ze Súdánu). Ten na stránkách iDnes.cz obhajoval právo šaría, které je pověstné sekáním rukou a kamenováním. Prý je to v pořádku, protože je to slovo od Boha.
 

"Šaría chrání ženy.  I oblečením. Ženu, i když je bohatší než muž, má povinnost uživit muž a jde i o další věci," uvedl Abbas a k sekání končetin dodal: "To napsal Bůh. Otázka, jak je trest přísný, je věc názoru. Některé tresty jsou i v Bibli. Píše se tam "kdo z vás je bez viny, ať hodí kamenem". To je přece ono." Co naopak Abbas vůbec nechápe, je pojídání vepřového masa. "Nevím, jak to křesťané mohou jíst," uvedl šéf českých muslimů pro iDnes.cz.

 

ČTK / TN.cz sta