SNÍDANĚ S NOVOU

O osudu českých skiareálů se rozhodne ve čtvrtek, řekla Schillerová

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 13:40
5.1. 2021 7:58
Téma:

Výše kompenzací pro gastronomii, případné otevření skiareálů, úprava PES a další témata. O tom v úterý ráno mluvila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ve Snídaní s Novou.

Majitelé restaurací a dalších pohostinství by měli podle ministraně financí dostat kompenzaci, který by se vypočítávala podle počtu zaměstnanců. "Měli by dostat 400 korun na zaměstnance a den. Je to dotační program ministerstva průmyslu a obchodu, výzva bude vydána asi 15. ledna, bude se to nárokovat zpětně čili už od října," přiblížila Schillerová ve Snídani s Novou. Předpokládá, že náklady by se mohly vyšplhat na pět až šest miliard korun.

 

Videonávody ministerstva průmyslu a obchodu k novým kompenzačním programům: 

 

 


Ve čtvrtek se také bude rozhodovat o osudu českých skiareálů. Na stole je možnost, že by se mohly otevřít. "Bude to na ministrovi zdravotnictví. Plně respektujeme jeho názor a doporučení, ale samozřejmě o tom povedeme debatu," uvedla Schillerová.

 


Ve stejný den představí ministr zdravotnictví také úpravu protiepidemického systému (PES). "Bude se hlavně sledovat obsazenost nemocnic. Jiné zásadnější změny jsem nezaznamenala," objasnila Schillerová.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

 

Moderátorům také přiblížila schodek rozpočtu za loňský rok, ten se podle ní bude pohybovat mezi 370 a 380 miliardami korun, blíže ale k nižší hranici intervalu. Úterní tiskovou konferenci ministerstva financí budete moci sledovat na TN.cz od 16:00.
 

TN.cz