Technologičtí giganti

Obří rána pro Huawei. Google ho odřízl, smartphony budou ořezané

Huawei
Zdroj: Profimedia
Téma:

Společnost Google s okamžitou platností odřízla čínský Huawei od aktualizací operačního systému Android. To může mít pro smartphony od asijského výrobce obrovské následky. K podobnému kroku přistoupily i další velké společnosti.

Google krok učinil krátce poté, co americká vláda umístila čínského technologického giganta na černou listinu. Podle agentury Reuters se krok nedotkne smartphonů, které už jsou u zákazníků - jejich držitelé stále budou mít přístup k obchodu Google Play a dalším službám, které Google poskytuje.

 

"Zaříznutí" Huawei nicméně může mít dalekosáhlé následky do budoucna, hlavně co se týče prodejů mimo Čínu. Kromě aktualizací androidu totiž podle Reuters přístroje Huawei nebudou mít přístup nejen k už zmíněnému Google Play, ale také k aplikacím Gmail či Youtube.

 

 

Americká vláda umístila Huawei na černou obchodní listinu ve čtvrtek, čímž firmě obrovsky ztížila obchody s americkými firmami. Následně ovšem ministerstvo obchodu oznámilo, že uvažuje o zmírnění sankcí, aby nebyl ohrožen provoz už existujících sítí a vybavení.

 

Huawei krok Googlu zatím nekomentoval.

 

K podobnému kroku jako Google ovšem podle agentury Bloomberg přistoupily i další obří technologické firmy - dodávky zastavuje také Intel, Qualcomm nebo Broadcom.

pez TN.cz