Smrt legendy

Odešel smířen, v pokojném spánku. Rodina ukázala parte Karla Gotta

Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 9.10. 2019 11:29
Téma:

Na oficiálních stránkách nedávno zesnulého zpěváka Karla Gotta se ve středu objevilo jeho parte. Mistr je na něm zachycen z profilu. V dokumentu rodina připomíná páteční rozloučení i sobotní zádušní mši v katedrále sv. Víta.

"S velkou bolestí v srdci oznamujeme všem příbuzným, přátelům, kolegům a známým, že nás 1. října 2019 navždy opustil ve věku 80 let, po dlouhé a těžké nemoci, náš milovaný manžel, tatínek a dědeček Karel Gott," píše se bílým písmem na černém podkladu.

 

Rodina v parte také uvedla, že miliony fanoušků milovaný zpěvák "odešel smířen, v pokojném spánku, v kruhu své nejbližší rodiny."

 

Kompletní parte Karla Gotta: 

 

 

V dokumentu pozůstalí také připomínají poslední rozloučení pro veřejnost i následnou zádušní mši a pohřeb se státními poctami. Lidé se s Karlem Gottem mohou rozloučit celý pátek v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze - Mistrovi mohou přijít vzdát hold od osmi hodin ráno do deseti hodin večer.

 

V sobotu se pak od 11 hodin koná v katedrále sv. Víta v areálu Pražského hradu zádušní mše, ta už je ovšem pouze pro zvané. Lidé ji nicméně budou moci sledovat na velkoplošných obrazovkách na třetím nádvoří Pražského hradu a na Hradčanském náměstí.

 

Pusťte si úterní reportáž TV Nova:

 

TN.cz