Obrovský skandál

Opatření jsou horší než Covid-19, šokoval německý úředník analýzou

Petr Zelený
Petr Zelený
14.5. 2020 19:47
Téma:

Německou společností otřásá obrovský skandál. Rozpoutal ho vysoký úředník ministerstva vnitra, který vypracoval rozsáhlou analýzu, v níž cupuje opatření přijatá vládou kvůli pandemii koronaviru. Dokonce tvrdí, že například odložení operací může připravit o život až 125 tisíc lidí!

Ještě nedávno znali jméno Stephana Kohna jen jeho blízcí a přátelé, teď už celé Německo. Vrchní rada spolkového ministerstva vnitra, který měl na starosti oblast krizového řízení, totiž sepsal rozsáhlou analýzu (podle některých zdrojů 80 stran, podle jiných 192), ve které totálně ztrhal kroky vlády přijaté kvůli pandemii koronaviru.

 

Kohn v dokumentu například tvrdí, že kvůli odložení operací a jiných výkonů buď už zemřelo nebo ještě zemře pět až 125 tisíc pacientů, píše rakouský portál Krone. Koronavirus má přitom v Německu zatím na svědomí necelých osm tisíc životů.

 

Kohn doslova označil pozdvižení kolem pandemie za falešný poplach a tvrdí, že "umírají lidé, kteří by umřeli i tak, protože dorazili na konec svého života." Vedlejší škody, které opatření napáchala, jsou podle něj tak horší než výhody plynoucí ze zavedení mimořádných pravidel a omezení.

 

 

Zkritizoval také soudy i média, že šly spoklovému kabinetu na ruku a kývly na všechna rozsáhlá omezení základních práv a svobod, píše web RND.

 

Zpráva pochopitelně rozpoutala v Německu obrovskou bouři. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer tvrdí, že analýza je Kohnovým soukromým názorem a rozhodně neodráží názory jeho resortu. Ale protože úředník dokument šířil pracovními kanály, už je postavený mimo službu a čeká ho disciplinární řízení. Na jeho stranu se ovšem postavili i někteří renomovaní lékaři a vědci, jiní Kohna naopak kritizují.

TN.cz