KRÁLOVSKÁ RODINA

Otec Meghan promluvil: Oprah prince Harryho a vévodkyni Meghan využila

Thomas Markle - Meghan a Harry
Zdroj: Profimedia
Thomas Markle - Meghan a Harry
Anna Křenková
Anna Křenková
15.6. 2021 5:59
Téma:

Rozepře mezi britským princem a zbytkem královské rodiny stále neustávají. Nejasnosti jsou i okolo pojmenování novorozené dcery prince a Meghan. Britská stanice BBC pak Harryho nařkla, že se nezeptal královny Alžběty II., zda jméno může použít. Aby sporů nebylo málo, v neděli vystoupil otec Meghan v rozhovoru v australské televizi. Se svojí dcerou sice nevychází a neviděl ji několik let, ale postavil se na stranu vévodkyně a prince a pokusil se jejich jména očistit.

Kolem královské rodiny stále visí mnoho otazníků. Poslední rozepře vyvolalo jméno novorozené dcerky prince Harryho a jeho manželky Meghan. Britská stanice BBC nařkla prince, že se nezeptal královny Alžběty II., jestli může jméno Lilibet použít. Jde totiž o přezdívku, kterou královnu oslovují v rodinném kruhu. Harry ale nařčení popřel.

 

K celé kauze se nyní vyjadřuje otec vévodkyně Meghan Thomas Markle, který doufá, že se jednou znovu setká se svojí odcizenou dcerou a potká svoje vnoučata.

 

Thomas Markle vystoupil v neděli v australském pořadu 60 minutes. "Lili je perfektní jméno. Druhá skvělá věc je, že se více krve Markelů dostalo do královské rodiny. Doufám, že jednou poznám svoje vnoučata, protože jsem dobrý děda," popsal otec Meghan, který se o narození vnučky dozvěděl z rádia.

 

 

Princ Harry a Meghan na začátku března vystoupili v televizním pořadu u moderátorky Oprah Winfreyové. Veřejně popsali, proč se rozhodli odejít z královské rodiny a prozradili, jaké problémy jim život v Londýně přinášel.

 

"Jediná osoba, která z toho všeho těží, je Oprah. Je to sice můj názor, ale přijde mi, že se z nich snaží dostat víc a víc," uvedl otec Meghan.

 

Britský princ před dvěma týdny vystoupil znovu v pořadu Oprah a rozpovídal se o duševních problémech své manželky. "Myslím si, že je Oprah pyšná sama na sebe, protože z toho vydělává dost peněz. Harryho to dostává do pozice, kde říká věci, které nebude schopen už vzít pryč. Neútočím na Oprah, jen říkám, že využívá Harryho," popsal Thomas Markle.

 

Vévodkyně Meghan a její otec spolu nebyli v kontaktu od svatby v roce 2018. Podle zahraničních médií spolu dobře nevychází. Meghan vede se svým otcem soudní spor, jelikož médiím poskytl dopis, který mu dcera soukromě poslala. Princ Harry a Meghan zatím rozhovor jejího otce nekomentovali.

 

Meghan a Harrymu se narodila dcera: Chladná reakce královské rodiny. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz