Ztracený Tadeášek

Policie má zřejmě novou stopu ke zmizelému miminku. Hasiči se stáhli

Eva Pavelková
Eva Pavelková
30.5. 2020 11:14
Téma:

Policisté a hasiči v sobotu pokračovali v pátrání po čtyřměsíčním chlapečkovi, který zmizel i s kočárkem v Hoříně na Mělnicku. Během odpoledne ale hasiči dostali od policie pokyn, aby už v hledání nepokračovali. Policisté tak zřejmě mají nové poznatky.

Policisté se do zámeckého parku, kde matka své dítě naposledy viděla, vrátili v sobotu ráno. Dopoledne se pak do pátrání zapojili také hasiči. Po malém chlapci tak pátrali desítky lidí a s hledáním měl pomoci také dron. Pátrání mělo bohužel smutný konec.

 

Řeky Labe a Vltavu, jejichž soutok je v blízkosti parku, pak krátce po jedenácté dopoledne začali prohledávat také policisté v člunu a potápěči. Postupně týmy rozšiřovaly prohledávanou oblast. Člun brázdil řeku už v pátek večer, nad parkem zase létal vrtulník s termovizí.

 

Odpoledne už ale podle reportéra TV Nova v lesoparku ani jeho blízkém okolí žádní policisté nebyli. Hasiči podle mluvčího dostali pokyn, aby se z akce stáhli. Kriminalisté tak zřejmě mají novou stopu, po které se teď vydali. Na vyjádření policie redakce čeká.

 

Chlapeček se narodil v lednu. byly mu čtyři měsíce. Má modré oči a blonďaté vlasy. Na sobě měl v době zmizení modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka.

 

 

Kočárek značky Bebbeto Luca, který se ztratil spolu s chlapcem, byl šedivé barvy. Má hnědou rukojeť a černý spodek. Podle informací TV Nova by mohlo jít o tento typ kočárku, případně nějaký hodně podobný.

 

Matka nahlásila zmizení chlapečka v pátek kolem půl sedmé večer. Podle svých slov se opalovala v zámeckém parku v Hoříně a usnula. Když se vzbudila, byl chlapec pryč i s kočárkem. Zalarmovala policii, která začala okamžitě pátrat.

TN.cz